Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Állat-illatot (némileg) el...

Állat-illatot (némileg) el lehet nyomni (vagy kissé redukálni) olyan hálószoba (ÁGY) esetén mely egy istálló-épület tetőterében lenne idővel kialakítva? Nem egyedi eset, lent láthattok fényképeket ilyen kezdeményezésekről (de nem ez utóbbi a kérdés)!

Figyelt kérdés

Mire gondoltam? Hirtelen két megoldás jutott eszembe:


1. Szag-elszívók kialakíttatása szakemberek segítségével (lent az állatok - például lovak, esetleg mellettük még haszonállatok - szintjén).


2. Vagy ("A") tömjén égetése (ahol tűzbiztos az ágy körüli terület, például le van burkolva járólapokkal, tehát nem fa padló és nem szalma van az égető alatt/körül), vagy ("B") sok helyen az akolban/istállóban - a háló terület körül pedig fokozottan, több helyen - olyan illatozó növények elhelyezése, mint például levendula.


Ezek csupán ötletek, nem tökéletes megoldások, senki ne vegye bizonyított dolgoknak, sem szentírásnak, csupán leírtam ami gyorsan eszembe jutott (vagyis ha egyesek nem szimpatizálnak itt adott elemekkel, vagy magával a legfelül olvasható dologgal, akkor azok ne írjanak - egyáltalán nem nekik szól ez esetben a kiírás).

Ha ugyanakkor van egyéb - netalán jobb - javaslat, azokat örömmel és hálával fogadom!


Itt alább pedig álljon néhány példa, hogy egyáltalán nem ördögtől való elgondolás a legfelül olvasható háló-kialakításnak a gondolata:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


(Csak én nem vendégek fogadása miatt gondolkodtam el ezen, de a miértre a választ megtartom magamnak. Nektek sem kell ezzel foglalkoznotok, mert nem a ti dolgotok - és ezt nem rossz szándékból írom, ahogy fogalmaztam is: senki ne vegye magára. Ha nem szimpatizál, egyszerűen nem ír, továbbmegy. Köszönöm, hogy végigolvastad, megfogadtad!)



#hálószoba #romantika #istálló #pajta #természetszeretet #Együttélés Állatokkal - Állatok Lent Emberek Fent
febr. 18. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az autentikus illat is a lényeg.
febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az állatok vizelnek, kakkantanak, ennek szaga van, ezzel nem tudsz mit csinálni. Ezzel semmiféle szagelszívó nem fog megbirkózni és semmiféle illatosítás nem fogja elnyomni.


De aki egy istálló tetejében akar lakni az valószínű tisztában lesz ezzel, és tudja mire vállalkozik.

febr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt nem is inkább a szag a probléma, hanem inkább a rengeteg por. Egy ilyen istállóban, a tetőgerendákon napok alatt ujjnyi por ülepedik le, mivel a szalma poros, a széna poros, az abrak poros, az állatok pedig ezt állandóan felkeverik.


Egyébként olyannyira nem ördögtől való dolog, hogy a németajkú parasztság már legalább 100 évvel ezelőtt "feltalálta" ezt, csak a "most okosabbak leszünk" verzió mégsem lett olyan jó, mint az eredeti. Régen ugyanis a Bauernhaus úgy festett, hogy a homlokzat mögött két szinten kialakították a "lakást", hálóterekkel, konyhával, mosókonyhával, majd megint jött egy főfal, túloldalán az istálló a megszokott módon. A két rész között egy vastag faajtó biztosított átjárást, még a két rész teljesen egy épületen belül, egy tető alatt volt.

febr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megszokod gyorsan. Pár hét és nem fogsz érezni semmit.
febr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmivel sem lehet elvenni az istálló és állatszagot. De nyilván te megszokod hamar,főleg ha ilyenben gondolkozol.
febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!