Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A házinyúl fialhat 2x egymás...

A házinyúl fialhat 2x egymás után, kb 1 hónap eltéréssel?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves anyanyulam, akit elvittem pároztatni egy bak nyúlhoz és ott hagytam egy napig, mert amikor összeengedtük nem igazán akartak párosodni(a bakk akart de a nőstény nem). Másnap elhoztam és akihez vittem azt mondta hogy 2 hét múlva már látszik ha vemhes, de ha biztosra akarok menni akkor vigyem vissza s nézzük meg, hogy mit csinálnak, mert ha vemhes akkor nem hagyja, hogy újból párosodjanak, egyfajta hangot ad ki a nőstény és menekül(egy elég nagy pajtába engedtük össze nem egy fél négyzetméteres ketrecbe és két hét után egyből párosodtak kb 10 percenként a bakk lefordult róla, ez megtörtént 3x. Akkor nagy boldogan hazahoztam, hogy most biztos lesznek kisnyuszik. Erre fel 2 hét s pár nap múlva ellett 6 egészséges kisnyulat(ami az első alkalomból kellett, hogy szülessen) most viszont úgy látom, hogy megint vemhes(még vele vannak a kicsik, de elég nagy hasa van és kemény, enni eszik rendesen, betegnek nem beteg, vagyis a viselkedésén semmi fura nincs. Lehetséges, hogy a második párzáskor is megtermékenyült, valaki tapasztalt már ilyent? Az biztos, hogy azóta nem találkozott bak nyúllal és más nyúllal se. Komolytalanok kíméljenek, tényleg érdekel, hogy valakinél még ilyen történt-e?

máj. 1. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ilyen, hogy a két méhszarv külön-külön vemhesül, egyik még a vemhesség alatt. De a kemény has tapintat nem feltétlenül vemhességre utal. Vemhes állatnál a puha, gumickorra emlékeztető magzatokat lehet tapintani. Ezt érzed, vagy egyöntetűen kemény?

Mit eszik?

máj. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem szó szerint értem a keménységet, hanem úgy kemény mint az előző vemhessége alatt. Gyógyszeres nyúltápot kukoricával, búzával vegyítve, füvet, szénát.
máj. 1. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!