Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi lehet a baj a teknőssel?

Mi lehet a baj a teknőssel?

Figyelt kérdés

Vettünk egy térképhátú teknőst kb 1 hete.

Az első napokban aktív volt. Úszkált, nézelődött, sétálgatott.


2 napja viszont csak fekszik. Tök olyan mintha bágyadt lenne.


Totál mindent úgy csinaltunk, ahogy a kereskedő mondta.


Van elég helye, vize, szárazföldje, lámpája napozni. 28fokos a víz, ami hozzáteszem szűrt víz, a kereskedésből.


Esténként kap enni, eszik rendesen. Ilyen kifejezett teknőstápot kap, bogyokat. Illetve szárított halat, felváltva.



Egyszerűen aggódom, hogy valami baja van.


2023. febr. 2. 16:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%

Lehet hogy depis, viccen kívül anno nekem is ezt csinálta a teknősöm, egyedül érezte magát, aztán lett egy társa és virgonc lett!

Kereskedésbe ugye sokan vannak összezárva ált., nagy változás neki hogy hirtelen egyedül lesz.

2023. febr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ez nekem is megfordult a fejemben.

Mikor vettük, direkt kérdeztem, hogy 1 elél-e egyedül, vagy kell neki társ?

(1db ilyen teknős volt, a többi királyteknős. De 1 helyen).


Azt mondta a srác, siman lehet egyedül tartani.

2023. febr. 2. 16:39
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkozz vele egy kicsit; ismerkedjetek. Tudom, most azt hiszed, hülyéskedek, de nem. Nekem négy tekim volt, sajnos egy elpusztult most nemrég, de a megmaradt háromból az egyik 27, a másik kettő 22 éves, szóval egy ideje van dolgom velük. :)


A másik, hogy fontos kérdés, a víz hogyan van 28 °C-ra melegítve? Felette van egy lámpa, vagy a vízben van melegítő? Magyarul a víz körüli levegő is ilyen meleg, vagy az meg szobahőmérsékletű (20 °C körüli)?

Ugyanis a tekik nagyon könnyen megfáznak úgy, hogy a víz meleg, mert melegítve van, a levegő viszont körülötte hideg, és amikor kimászik, akkor kvázi hidegbe megy. Ők hüllők, vagyis nekik leginkább a hőmérséklet különbséggel és nem magával a hideggel/meleggel van bajuk, mert a különbség az, amihez nem tudnak alkalmazkodni.


Azt mondták a boltban kifejezetten, hogy 28 °C kell neki? Nekem az egy picit soknak tűnik, bár ezt nem merném azért kijelenteni, mert ezt a konkrét fajtát nem ismerem. Esetleg azt azért nézd meg, megfázás a hőmérsékletkülönbség miatt előfordulhatott-e.


Ha nem, akkor tényleg unatkozik. Foglalkozz vele. :)

2023. febr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Neten is 28fokot találtunk ilyen kicsinek. Ha felnőtt lesz, elég neki a szobahö is. Ezt az infót kaptuk.


Vízmelegítő is van, illetve fedett akvárium, szellőztetéssel, benne lámpával. A levegő is kb annyi neki. Max 1-2 fok eltéréssel.


Az, hogy foglalkozzak, azt hogy érted? Vegyem ki, setálni, vagy simogassam?

Igazából a gyerekeknek (is) lett véve (1 és 4 évesek) ök az aksi elött mutogatnak kopognak neki sokat.

2023. febr. 2. 16:58
 5/23 anonim ***** válasza:
51%

Az akvárium kopogtatása stressz szegény állatnak, ne engedd kérlek. Gondolj bele, ha neked kopogtatnának az ablakodon időnként hangosan, hogy éreznéd magadat. Azt tudod, hogy 40 cm hosszúra meg tud nőni? Lesz tó amiben tartjátok?

A tartásáról, táplálásáról (mik a bogyók például amiket kap?) jó volna konkrét információ. A kereskedők által adott tájékoztatások finoman szólva is tévesek szoktak lenni.

Vagy beteg a teknős (valószínűleg megfázott, ez történhetett a szállítás alatt is) vagy valamilyen alapvető tartási hiba van.

2023. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Igen tisztában vagyok vele, hogy megnő. De nem 40cm-re 😅

Most talán 5cm. Így egyenlőre nem fogom egy fél szobányi helyen tartani. Ahogy nől, úgy kerül majd nagyobb helyre.

Szállitásnál sem fázott meg, az fix.


Teknős eledel. Ez van ráirva. Gondolom nem rosszból adtak ezt, vagy gyártják. A halkaját sem nézem soha, pedig 20 éve veszem.

A szaritott halat meg leírtam.

2023. febr. 2. 17:31
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez térképteknős (Pseudemys concinna hieroglyphica) akkor a hím 30, a nőstény 40 cm méretűre nő meg.

Teknős eledel. Ez olyan gyűjtő fogalom, mint a kenyér.

Sajnálom hogy állattartás mellett döntöttetek, gondolom egzós dokihoz nem viszed a teknőst és arra is sajnálod az időd, hogy leírod rendesen, hogyan van tartva. Így sajnos hiába nézek bele a jósgömbömbe, nem tudok segíteni. A teknősön ha látszik hogy beteg akkor már nagyon rosszul van.

2023. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%

A kopogtatás nem jó.

Amúgy igen, én ki szoktam venni őket, sétálnak a szobában, bemásznak az ölembe... Igen kezes jószágok tudnak lenni, ha megszoknak téged. Az elején persze még nem. Viszont a kisgyerekek nyúzása nem jó nekik, igazából a teknős nem kisgyereknek való állat szerintem...


Viszont, most írod, hogy kb. 5 centi. Akkor ez még nagyon picike. Őt egyelőre nagyon óvatosan vedd csak ki (pláne, hogy kinn nem lesz 28 °C, ami a korábban említett megfázáshoz vezethet). Picikkel óvatosabbnak kell lenni persze.


A hal jó neki, de ugye eltépkeded? A pici nem nagyon tudja még máshogy megenni. Fagyasztott hal is kellene majd. Illetve a szárított egyéb "teknőstáp" kb. kiegészítésnek jó. Vedd úgy, hogy desszert. Szeretik a szárított rákot, a marhaszívet, a hangyatojást, a teknősműzlit... de ezek tényleg desszertnek, ne főétkezésnek menjenek. A fő a hal, illetve egyelőre kis zöldség. Ahogy nő, úgy eszik majd egyre több zöldséget is. Az enyémek szeretik a csirkemájat is, de ennyire picinek óvatosan, keveset adj csak belőle.

2023. febr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Akkor olvasd mar el. Leírtam fenn hogy van tartva.

Állattartás mellett döntöttünk igen. Van vagy 50 allatunk. Nem kell sajnálni őket. Egyedül ez a teknős problémás, egyenlőre.


"Egzós" doki a kórnyékünkön sincs. De a tv-n kívül meg csak nem is hallottam ilyenről.

2023. febr. 2. 17:56
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre. Egyenlőre a kenyeret vágjuk, meg Tóthék az őrnagyot.

Nem írtad le, mekkora helyen van, mennyi szárazföld, mennyi víz, a víz milyen mély. A vízmelegítő 28˘C-ra van állítva, de nem lehet tudni, van-e lehetősége napozni úgy, hogy ha melege van el tudjon menni a lámpa alól, ha fázik akkor pedig közelebb tudjon menni hozzá (stabil lépcsős kőrakás a lámpa alatt). Az akvaterráriumnak lehetőleg minél alacsonyabbnak kellene lennie és teljesen letakarva legyen, hogy a levegő is meleg legyen.

2023. febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!