Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen hüllőt vegyek?

Milyen hüllőt vegyek?

Figyelt kérdés
Lány létemre imádom a hüllőket szeretnék venni valamilyet de nem tudom milyet, habár vannak elképzeléseim pl:kaméleon, gekko vagy teknős. Nekem az lenne igazán fontos hogy ne legyen olyan nehéz a tartása és hogy ne azt csinálja hogy egésznap eszik meg alszik hanem hogy felismerjen, emberbarát legyen talán ha van ilyen még szeressen is? Ha tudtok ilyen barátságos hüllőfajtát akkor kérlek adjatok tippeket.
2011. jún. 4. 23:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja annyit még érdemes tudni hogy még sosem volt hüllőm.
2011. jún. 4. 23:35
 2/11 Platypus ***** válasza:
Leguánról már hallottam, hogy némelyik példány kifejezetten keresi a gazdája társaságát. De a hüllők igazán nem a barátságosságukról híresek. Közel sem tudják hozni azt a szintet, amire akár egy fehér egér is képes. Olyan állatok képesek ténylegesen kedvelni az ember társaságát, amik a természetben is csoportokban élnek és szoros kapcsolat van a csoporttagok között. Ez a viselkedés a fejlettebb idegrendszerű emlősökre jellemző. A hüllők inkább megszokják és eltűrik az embert. És nem mindegyiknek tesz jót, ha túl sokat van kézben.
2011. jún. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szakállas agáma :)


ahogy platypus is írta, a hüllők nem "megszeretik" az embert, hanem eltűrik a taperolását :) az agáma ebben elég jó, és mókás kis állat.

2011. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kezdésnek egy leopárd gekkó :) Könnyű a tartásuk, gyönyörűek és szintén lányként oda vagyok értük teljesen. Tv-zésnél ki lehet venni, ugye mivel meleg a bőrünk szeret ráhasalni, nagyon édesek.

De persze egy hüllő nem egy cica, vagy egy hörcsög, nem fog eléd szaladni, ha meglát. Inkább csodálni lehet őket. :)

2011. jún. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Platypus jól leírta, a leguán szelídítése, tartása viszont elég nehéz, ezen a linken le van írva: [link] ha ezek után is be mered vállalni, sok szerencsét:)
2011. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is gondolkoztam már leopárdgekkón:) , de most hogy mutattad kedves utolsó válaszoló megetetszett a leguán is nem is tudom...

most jobban utána nézek mindkettőnek de azért szívesen várom atipjeiteket, és köszönöm az eddigi válaszolóknak.

2011. jún. 5. 22:18
 7/11 anonim ***** válasza:

A legcukibb legjófejebb hüllőm az a viziagáma volt, Ugrált mint egy bolond és nagyon aktív volt egész nap, de csak úgy fél évig, mert aztán megnőtt és eladtam. Akkor még nem volt nagyon nagy, de kifejletten kb 50cm lett volna a teste hosszában + farok, hát összesen jó egy méteres és az már úgy sok, nincs akkora terrárium amibe befér.


A sisakos kaméleon úgy mozog, mint egy lassított felvétel, és ha baxogatod fúj rád, mint egy macska és odakap, vagy elfut szép lassan. Azon jókat lehet röhögni, hülye pózokba is tud kapaszkodni néha :)


Egy nappaligekkó kicsit kevesebbet mozog, az inkább csak áll egyhelyben fejjel lefelé az üvegfalon, ha meg odanyúlsz, mint a villám elfut. Szép de menekülős, viszont ha rászoktatod, hogy csipesszel eteted, pl adsz neki mézes banánt, azt annyira imádja, hogy akkor a csipeszre mindig odajön és elkezdi harapni az üres csipeszt is.


Szakállas agámát nem tartottam, de csak mert nekem a zöld színű hüllők jobban tetszenek.

2011. jún. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valamilyen gőtét!!
2011. jún. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mit szolsz a krokodolhoz?
2011. jún. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sárga fülű ékszerteknőst ajánlom , olcsobban kijösz ha azt veszel ,könnyebb tartani is .
2011. jún. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!