Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit kell tudni a tejbéka...

Mit kell tudni a tejbéka tartásáról?

Figyelt kérdés
Valaki légyszi írjon pár sort, aki tart ilyet,vagy tud róla valamit, neten olyan kevés az infó róla :/
2012. máj. 14. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
3%

Menj már, ilyen állat nincs is!

Tejbéka = tutira photoshop.

2012. máj. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha itt beírod a keresőbe, hogy tejbéka, akkor is kidob pár infót, meg neten (google) van pár fórum. Bár tényleg szinte semmi nincs róla írva. :( Pedig nagyon cuki.:D
2012. máj. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt találtam. Pont itt szoktam vásárolni. :D

2012. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:

[link]

[link]


Azt írja, viszonylag nagy élettérre van szükségük, 100 literes terrárium kell egy párnak. Ezt faágakkal kell berendezni, talajnak a kókuszrost a legjobb. A terráriumnak sötét hátteret érdemes választani, ez csökkenti a stresszt. Egy nagyobb, vízzel telt edényre van szükségük, amiben naponta kell cserélni a vizet. Nappal fűteni kell a terráriumot, 24-29 fokra, a világítás általában megteszi külön fűtőberendezés nélkül. Estére lehűlhet szobahőmérsékletűre. Magas páratartalmat igényelnek, a talajt nedvesen kell tartani és naponta 1-2x nem árt vizet permetezni a terráriumba.

A békák viszonylag nagyra nőnek, a nőstények 10 centisre is, a hímek kisebbek maradnak. Nem jó ötlet piszkálni őket, mert stressz hatására tejszerű, mérgező váladékot választ ki a bőrük, innen jön a nevük.

2012. máj. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. te egy fogyatékos vagy:D

Kérdező: Bocsi nem sokat tudok róluk, annyit hogy csapatban élnek, és nem nőnek nagyra, de azért szépek, amugy google. Csak felidegesítenek az ilyen fogyatékosok...-.-

2012. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Oly de jó hogy teljesen hülyeséget irtam.:D Összekevertem másik fajjal, inkább gyíkokban vagyok otthon és a díszes szarvasbékában.:)
2012. máj. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Photoshop.

Jó hogy nem mindjárt azt mondod zsiráf is van.

2012. máj. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden értelmes választ!
2012. máj. 15. 12:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2012. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem van egy pár. (Amúgy a teljes nevük: Amazóniai tejbéka.) Egy kifejlett párnak ajánlott egy min.: 40 cm. magas terrárium. Igaz, hogy Magyarországon nem nagyon árulják, de ez egy létező, esőerdei béka faj. Én tőzeget rakok a terrárium aljára. Berendezés: faágak, műnövények (igaziak is lehetnek), egy nagy vizestál, mert szeretnek fürdeni. Érzékenyek a fényre, a melegre, úgy hogy lehetőleg ne a legerősebb terrárium izzót adja nekik.
2016. aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!