Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszikáimnak megfelelő...

Törpenyuszikáimnak megfelelő ez az étrend?

Figyelt kérdés

Reggel és este: szénarácsokat teli töltöm + 1-1 adag táp(versele-laga)

Délben pedig 1-1 adag friss zöldség-gyümölcs + némi készen kapható nyulaknak való gyógynövény keverék.

Ez így elég és jó vagy változtatni kéne vmin?

Még nincsenek itt, de nemsokára és szeretnék felkészülni alaposan.


2019. okt. 25. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
nem
2019. okt. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó lesz. Figyelj oda, hogy rendesen fogyjon a széna, az kell, hogy a fő táplálék legyen. A földről talán szívesebben eszik, de a rács is jó lehet, majd látod. Táp pelletált legyen, a v-l cuni complete jó. Egyébként annyi, hogy gyümölcsöket inkább kisebb mennyiségben kapjanak, a cukor nem tesz jót. És friss kajákból nem feltétlenül kell nagyon sokfélét adni. Ha tudsz friss füvet szedni (mondjuk ez most már pont nem lesz aktuális, mert jön a hideg, de majd tavasszal), azt is adhatsz bátran, annál természetesebb kaja nincs számukra. Minden zöldet fokozatosan, szoktatással adj majd.
2019. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt most igaz, nem írtam le részletesen, de tudom, hogy a zöldség-gyümölcs aránya 4:1 legyen kb, illetve az 1-1 adag táp, az annyi, hogy fejenként napi 2 kisebb evőkanálnyi.
2019. okt. 25. 20:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia nekem van 2 nyuszim meg 3 tengerimalacom a nyusziknak választott táp a legg jobb ma a magyar piacon én is azt használom a reggel és esti adagolás jó viszont a csomagon írt mennyiséget be kell tartani A széna az nagyon fontos hogy mindig legyen korlátlan mennyiségben amennyit szerenének a táplálék kiegészítők nem fontosak jutalom falatként lehet használni (mértékkel de a répa darabok jobbak)vagy ha a nyuszi le fogyva kis hízlalónak jó de a szárított gyógynövények jobbak. A gyümölcsök zöldségek nagy kedvenceik de utána kell olvasni hogy mit szabad és mit nem ezekkel színes étrendet alakíthatsz merta nyuszik rengeteg félét ehetnek viszont nem mindent esznek két pofára sose csak a kedvencét add mert egy idő után meg fogja uni ezek melett még a víz nagyon fontos ez mindig korlátlan legyen és friss . még mondanék egy pár mondatot de ez már nem a étellel kapcsolatos szóval ha ez nem érdekel ne olvass tovább! A ketrec mérete két nyuszi esetén minimum 120cm ser 50 cm es nek kell lennie de minél nagyobb annál jobb ha lakásban élsz vagy kicsi a szobás de ott szeretnéd tartani az emeletes ketrec egy nagyon jó választás én AniOne náltaláltam a leg olcsóbban az álom az állat szempontjából a fa forgács a legjobb de a te szemszögéből nézve nem mert ahogy rohangálnak ki motorják az almot és takaríthatol utánnuk a többi álom csak fel szívja a nedvességet de nem tud a állat kényelmesen feküdni rajta a búvó hej is nagyon fontos minimum egy ház/nyuszi
2019. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó viszonylag jól leírta. DE az oltári nagy hülyeség hogy VL complete a legjobb a magyar piacon. Van nála sokkal jobb is de a complete az ami jó áron van és megfelel a nyuszinak.

A tápos zacsin lévő mennyiség rengeteg. Elég 1 evőkanál fejenként. Mindig tápot ennének majd ugyhogy ne dőlj be nekik.

Zöldség - gyümölcs napi szinten felejtős. Inkább a fűszernövényekre menj rá. Azok sokkal egészségesebbek

2019. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!