Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fajta rágcsáló van a...

Milyen fajta rágcsáló van a fotókon? Pocok, vagy cickány?

Figyelt kérdés

Ez pocok? Milyen fajta?

Esetleg cickány?

Mutatok fotókat, sajnos a hosszú bajsza nem látszik az öt fotó egyikén sem. De megfigyelésem szerint a házi- és mezei egér bajszánál hosszabb a bajsza.


Relatíve rövid a farka.


Azért tudtam jól megfigyelni, mert az egérrel ellentétben sokkal kevésbé fél az embertől. Csak a hirtelen mozdualtaimra menekül, de másodpercek múltán visszatér, ha magvakat talál elszórva körülötem. Hosszú másodpercekig, lassan mozogva keresgélt és rágicsált az orom előtt.


Elég dundi példány, szép, zsemleszínű. :)


(Tengerimalac és hörcsög nem valószínű, gondolom, de majd a hozzáértők elmondják, mi ez.)


Kvázi természeti környezetben fotóztam, pontosabban amellett egy melléképületben. Mező, domb, erdő, patak is van nagyon közel:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2021. ápr. 10. 20:09
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Mint látható, egyébként feltűnően nagy szemei vannak.

(Nem így az egérnek.)

2021. ápr. 10. 20:11
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Erdei egér. [link]
2021. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
21%

Ez egy mogyorós pele, védett faj.

Nagyon cuki. :)

2021. ápr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%
2021. ápr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Szerintem erdei vagy legfeljebb mezei egér. Hörcsög, tengerimalac egyből kizárva, nem is hasonlít rájuk, pocokra még csak-csak. A cickány meg megjelenésre inkább házi egész-szerű de ő tudtommal ragadozó (rovarevő) szóval a magok aligha érdeklik. De nekik amúgy is kisebb szemük van s az orruk-pofájuk elég jellegzetes, nem annyira egérszerű.
2021. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy írták, erdei egér.

Dehogy mogyorós pele... A peléknek amúgy szőrös a farka, ha másról nem is, onnan egyértelmű lesz a különbség (mondjuk a feje se egyforma, a fülek formája se, stb., de a farka a legegyértelműbb).

2021. ápr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Ó, akkor mégse pocok? És amikor a házba belógnak azok a karcsú, tök szürke rágcsálók, azok házi egerek, vagy mezei egerek?
2021. ápr. 10. 20:30
 8/29 A kérdező kommentje:
A pocok miben tér el ettől? Olyan hasonló...
2021. ápr. 10. 20:32
 9/29 Grimfox ***** válasza:
62%

Cickány biztos hogy nem. Az nem rágcsáló, még csak nem is rokona a rágcsálóknak. A denevérek, sünök, és vakondok a cickányok rokonai(rovarevők). A cickányok szemei különösen aprók, erről jól megkülönböztethetők első ránézésre.

A képen rágcsáló van, így a cickány kilőve. Lehet hogy valamilyen pocok, mert rövid, és lekerekített a farka, nem hosszú, és hegyes, mint az egereké. Viszont a színe fura. Talán valamilyen erdei pocok, vagy fenyőpocok faj. Hol fotóztad? (Elég a megye, vagy tájegység, nem kell helységnév)

2021. ápr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Észak-Dunántúl. Domb, patak, erdő. Én is még a pocokon filózok... Viszont sokan konszenzusban vannak az erdei egér mellett, és megnéztem a fotóját, az is sanszos lehet.


De ugye részleteibe nem folytam bele ilyesfajta fajmeghatározásba, profik viszont a farok hosszától a szem arányokig mindent össze tudnak rakni.


Tehát mi az eltérés az erdei egér és a pockok között? A pockokat a wiki legalábbis a hörcsögökkel rokonítja. Így a hörcsögökről is kérdezhetném, hogy miben térnek el az említettektől?

2021. ápr. 10. 21:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!