Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem tudom kézhez szoktatni a...

Nem tudom kézhez szoktatni a tengerimalacaimat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van 2 lány malackám. Már 1 évesek, de sehogy nem tudom őket kézhez szoktatni. Mikor kicsik voltak, eleinte feltudtam őket venni. Ahogy nőttek, egyre kevesebbet hagyták hogy felvegyem őket, meg is haraptak. Próbálkoztam mindennel. Az ölembe próbáltam csalogatni falatkákkal, etetés közben felvenni(tudom hogy hogy kell megfogni nem az a baj), megnéztem nem-e sebesek és az fájna nekik, nagyon jól vannak tartva stb. Az összes létező dolgot megpróbáltam de nem sikerül. A körmüket is csak nagy vastag kesztyűkbe tudjuk levágni, mert harap és erősködik pedig óvatosan fogjuk. Már tényleg el vagyok keseredve. Nem akarom őket odaadni senkinek, de nagyon nehéz ellátni őket úgy hogy azt se engedik hogy simogassam őket. Mellesleg, ha felelősséget vállaltam két kisállatért, akkor kitartok mellettük, de egyszerűen nem tudom mit kellene csinálni. Köszönöm előre is ha valaki tud valamit!!!

2022. jún. 12. 13:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem is kell odaadni, sem feladni.


Ha van elkerített kifutójuk (vagy simán elrekesztett szobarész), akkor ülj be a közepére mindig telefonozni, olvasni stb. Nem kell velük túlzottan fogllakozni, csak velük lenni. Majd ők jönnek hozzád. Legyen itató, széna, táp. Megszoknak.

2022. jún. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nagyon kicsi szobám van, az ő kifutójuk foglalja el a nagy részét. Nem tudok, nem közvetlen mellettük lenni egész nap. Így ennél többet nem nagyon tudok közel lenni hozzájuk:cc
2022. jún. 12. 14:46
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Harap? A tengerimalac sosem harap, csak ha fáj valamije. Az egyik legszelídebb kisállat a világon, előbb szokik kézhez, mint egy macska.

Nem értem mi történik nálatok.

2022. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ez a baj hogy én se. Nem értem miért csinálja. Mindig finoman nyulram hozzá, de ha simogatom is csak leráz magáról és elszalad.
2022. jún. 12. 17:58
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom van-e ilyen fb csoport malackás gazdiknak, talán ha ott rákérdezel mitől lehet. Meg nem tudom olvastad-e a tengerimalac védő egyesület irományait, minden rendben van-e nálatok, vagy mi lehet a baj. Vagy idegrendszeri betegsége lehet? Bár mindkettőnek, az azért fura lenne. Nem tudom, tényleg.
2022. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
És véresre megharap, meg csipog is, ficánkol?
2022. jún. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Csak a kezem után kap és egy picit belecsíp, úgy tájékoztatás jelleggel, hogy ez neki nem tetszik. Csipogni nem csipog és ficánkolás helyett majdnem inkább vergődik. Elolvastam egyébként az összes létező oldalt a neten, videokat is néztem angolul és magyarul is, de semmi. Attól félek, hogy mivel már 1 évesek lehet sose tudom már őket kézhez szoktatni:((
2022. jún. 13. 00:19
 8/18 anonim ***** válasza:
De ha kiskorban került hozzád, akkor nem az a baj, hogy már felnőttek és előtte nem voltak, hisz mondtad is, hogy kiskorától szoktatod őket nyilván, szóval az a kérdés, hogy eddig mi a fenéért nem tudtak megszokni, mert az elmondottak alapján, szerintem te nem hibáztál. Valami szakértőt kéne eresni, vagy pl a tengerimalac védő egyesülethez elvinni, hátha nekik sikerül. Dokinál mi a helyzet, hogyan fogja meg, vagy ott mit csinál?
2022. jún. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ugyanezt csinálja, kérdeztem is hogy ezzel mit lehet csinálni. Azt mondta fogalma sincs mi lehet a baj, mert teljesen rendben vannak és szépen is vannak tartva. Ezért nem tudom megérteni mi okozza vagy hogyan lehet megoldani. A hangoskodást kérdezte, de nem szoktunk hangoskodni, zenét is csak fülhallgatóval. Egyedül a beszéd hangunkat hallja, arra csipognak is,hátha van nálam valami finomság.
2022. jún. 13. 15:48
 10/18 anonim ***** válasza:
mekkora a kifutó?
2022. jún. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!