Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem tudom kézhez szoktatni a...

Nem tudom kézhez szoktatni a tengerimalacaimat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van 2 lány malackám. Már 1 évesek, de sehogy nem tudom őket kézhez szoktatni. Mikor kicsik voltak, eleinte feltudtam őket venni. Ahogy nőttek, egyre kevesebbet hagyták hogy felvegyem őket, meg is haraptak. Próbálkoztam mindennel. Az ölembe próbáltam csalogatni falatkákkal, etetés közben felvenni(tudom hogy hogy kell megfogni nem az a baj), megnéztem nem-e sebesek és az fájna nekik, nagyon jól vannak tartva stb. Az összes létező dolgot megpróbáltam de nem sikerül. A körmüket is csak nagy vastag kesztyűkbe tudjuk levágni, mert harap és erősködik pedig óvatosan fogjuk. Már tényleg el vagyok keseredve. Nem akarom őket odaadni senkinek, de nagyon nehéz ellátni őket úgy hogy azt se engedik hogy simogassam őket. Mellesleg, ha felelősséget vállaltam két kisállatért, akkor kitartok mellettük, de egyszerűen nem tudom mit kellene csinálni. Köszönöm előre is ha valaki tud valamit!!!

2022. jún. 12. 13:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
110x150cm vannak elbújós házaik is. Sajnos ugye nem tudom ki venni őket hogy egy kicsit szaladhassanak a szobámban vagy valami, mert akkor nem tudom őket visszatenni. Ez a kifutó egybe van a ketrecükkel így bezárom őket a ketrecbe amíg kint összetakarítok, aztán pedig fordítva. A takarítást is csak így tudom megoldani.
2022. jún. 13. 16:23
 12/18 anonim ***** válasza:
Nincs más ötletem, minthogy valami szakértőt, tenyésztőt, malacvédőt keress fel a problémával.
2022. jún. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Hol vetted őket?
2022. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Kisállat kereskedésben
2022. jún. 15. 11:31
 15/18 anonim ***** válasza:

Én és a tesóm megszelídítettük a malacunkat. Mondjuk ehhez hozzájött, hogy itt nálunk születtek, végignéztem a szülést is.

Születésüktől fogva folyton játszottunk velük, beszéltünk, énekeltünk neki, tutujgattuk, most már szülőként tekint ránk.

Kérdező! Sokat beszélj hozzájuk, hogy szokják a hangodat! Hajolj le hozzájuk, az ,,ő szintjükre", úgy könnyebben a bizalmukba fogadnak

2022. jún. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én először napi 3* vittem nekik valamilyen zöldséget, gyümölcsöt, kézből adtam, először beletelt jópár percbe, míg egyáltalán oda mertek jönni a rácshoz.

Aztán később, amikor már tök nyugodtan elvették a kaját, akkor lefeküdtem a földre, a ketrecük ajtaját nyitva hagytam és meséltem nekik az eddigi állatokról, akik voltak nekem vagy akiket ismertem.

Egyszer csak elkezdtek közeledni, végig sétáltak rajtam, szaglásztak. Aztán leültek rám és amikor úgy éreztem, hogy már megnyugodtak, nem félnek, akkor óvatosan feléjük nyúltam, miközben a hasamon pihentek. Először csipogtak picit, aztán hagyták.

Mindennap, míg már egyből kijöttek hozzám, mikor nyílt a ketrecajtó. Aztán már a ketrecbe benyúlva is hagyták a Simor, evés közben. Aztán gondoltam egyet, úgy egy hónappal az érkezésük után és megfogtam, kivettem őket kézbe és simiztem őket az ölemben. Természetes reakció a menekülés, de hamar rájöttek, hogy eddig sem bántottam őket, ha megfogom se lesznek bántva.

Valahogy így

2022. jún. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenkinek a választ, még próbálkozok velük, de ha valakinek van még bármi ötlete az nagyon jó lenne!
2022. jún. 16. 11:32
 18/18 anonim válasza:

Bár 4 hónapja irtad ki a kérdést, azért megpróbálok segíteni.

A tengerimalacok nagyon félénk állatok. Ezért nagyon sok türelem kell hozzájuk.

Valamelyik egy hónap alatt kézhez szokik, de hallottam olyanról is, hogy több hónap után is félt.

Én régóta tartok tengerimalacokat. Én úgy szoktatam kézhez a malacaimat, hogy egész egyszerüen kivettem őket fél órára a helyükről, és az ölembe tettem, őket. Persze külön-külön, egyesével. Igy ücsörögtem egy csendes helyen, és közben simiztem, és halkan beszéltem hozzá. Majd egy bő kettő hét elteltével, az ölemben etettem is őket.

Ma már alszanak is az ölembe, és ha ki akarnak jönni, belekapaszkodnak a kezembe.

Szerintem, ahoz, hogy megszokják azt, hogy megfogod, vagy hogy simized, rá kell jönniük, hogy biztonságban vannak, és a kezed nem bántja őket. Bizniuk kell benned. De erre, csak akkor jönnek rá, ha minden nap kiveszed őket, és simogatod. Meglátod, ha jó dolgokkal összeköti a kintlétet, pl. kedvenc kaja, várni fogja, hogy kivegyed.

Azért ird meg, mi lett a malacokkal, megszelidültek-e?

2022. okt. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!