Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet csinálni egy rettene...

Mit lehet csinálni egy rettenetesen hisztis nyúllal?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja van meg a törpenyulam, nagyon barátságos, okos, közvetlen, játékos, minden pozitív jellemzőt fel tudnék sorolni rá.

VISZONT

Ha rájön az 5 perc..

Van hogy folyamatosan hisztizik, kötekszik, akaratoskodik, de valami iszonyatosan..

Egy nap talán 4-5 órát ha be van zárva, mindig foglalkozok vele, szeretgetem.

Most elkezdte azt, hogy kint van és valami őrült módon elkezdi rángatni a rács lemezeket, amivel el vannak barikádozva azok a kis részek, ahova nem mehet be mert bármit megrághat, meg soha az életben nem szedném ki onnan. Tudja mi az hogy “nem”, “nem szabad”, “mit csinálsz”, de ha ezt elkezdi, le sem sz*rja, addig nem fejezi be, amíg nincs az amit ő akar.

Ezt már nem először műveli és már kezd kihullani a hajam, még ha arrébb is akarom tolni, még szemtelenkedik és arrébb akarja tologatni a kezemet. Ha meg bezárom, mert nem viselkedik akkor elkezdi bent rángatni, meg nem számít hogy a ketrec teteje le van rácsozva, oda is fel ugrálgat állandóan de úgy, hogy az sem érdekli ha eltörnek a lábai…

Mi miatt van így megkattanva?

3 hónapos

Valamit figyelmen kívül hagyok?

Valamit rosszul csinálok?

El van kényeztetve?

Egyszerűen nem értem.

Olvastam róluk azt, hogy az jó lehet, ha a mar résznél lenyomja az ember mert nyusziknál ez a dominanciát jelenti. Ez egy ideig jó is volt, de már ez sem félemlíti meg, mert tudja hogy nem bántom.

Nagyon szívesen fogadnék 1-2 tanácsot, mert már teljesen kivagyok.

Előre is köszi!



2022. nov. 7. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ivarosodik
2022. nov. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Ismerősöm nyuszója ugyanígy viselkedik. Mivel nekem volt nyuszim előtte már 6 évig, áthívott, hogy nézzem meg, és rögtön az jött le, hogy el van kényeztetve (mondta, hogy úristen óvatosabban emeljem, nehogy megijedjen, csak a fejét simizzem, pocakjához ne nyúljak...) :) De persze nem 100%, hogy ez van mögötte.

Sajnos ki kell tapasztalni, mire indul be pozitív változás. Mikor 1-2 napig elhanyagoltam az enyémet, igazi angyal lett, de amikor két hétre kórházban voltam, az újboli találkozáskor valósággal utált. (Plusz még félt a seprűtől, szóval amikor rosszcsont volt, elkezdtem takarítani, akkor is visszavett. :D)

Az is lehet, hogy segít, ha megvan minden, ami előteremti a tökéletes komfortérzetet. Kis "alagút/üreg", ahova el tud bújni, plusz alapvetően is legyen viszonylag sötét helyen a ketrec. :) Kapjon változatos hamit (magokat, szénát, kevéske gyümit-zöldéset, sok gyomot). Ezek sokat dobnak a közérzetén, és lehet hogy kevésbé lesz követelőző. :)

2022. nov. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%

"mindig foglalkozok vele, szeretgetem"


Szerintem túltoltad, azért olyan, mint egy akaratos gyerek.

2022. nov. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
18%
Vele nem tudom, de belőle pörköltet.🥘
2022. nov. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!