Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csak rosszat evett vagy...

Csak rosszat evett vagy belcsavaradosa lehet?! (Nyul)

Figyelt kérdés

Sziasztok, baratnom megbizott, hogy vigyazzak a nyulara es mar tegnap eszrevettuk hogy nem annyira aktiv, mint szokott.

Most egyedul vagyok vele, de eszrevettem a kakijan, hogy nem olyan mint szokott.

Azt olvastam ha nyalkas akkor belcsavarodas, de ha nedves puha akkor csak rosszat evett... de nem tudom eldonteni?


[link]

(Bal oldali a mostani, a masik meg ahogy kiszokott nezni)


A kep megnezesehez irjatok oda a kepfeltoltes. utan hogy eu.



2023. ápr. 5. 20:30
1 2
 1/18 anonim válasza:
94%

Holnap allatorvos!! Foleg, hogy nem a tied.

Nem irtad miota vigyazol ra. Esetleg volt e elteres amit evett eddig stb.

2023. ápr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Csak ma óta hagyták rám. Tegnap kaptak (mert 2 van) uborkát, de a másiknak nem ilyen a széklete (a jobb oldali kaki).
2023. ápr. 5. 20:46
 3/18 A kérdező kommentje:
De miért? Mire utal ez a kaki? Elviszem én, ha tényleg baja lenne csak tudni szeretném :)
2023. ápr. 5. 20:47
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Nekem sehogy se nyitja meg.
2023. ápr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
2023. ápr. 5. 21:01
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha bélcsavarodása lenne már meghallt volána. Ott gyorsan kell cselekedni.
2023. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
98%

A nyulak tünetrejtő állatok, az első jeltől, hogy TALÁN valami nem oké, azonnal nyúlhoz értő állatorvoshoz kéne venni.

Nem tudom, honnét szedted hogy a nyálkás, az bélcsavarodást jelent, ez nem ilyen egyszerű.

Ennyiből nem tudni, mi az oka. Lehet hasmenés előszele, bélflóra felborulása. De ezek nagyon rövid időn belül súlyosabb dolgokhoz vezethetnek, pl bélleállás, puffadás, ha kezeletlen marad, akkor jó eséllyel elpusztul az állat.

Holnap reggel első dolgod legyen nyulas orvoshoz vinni, mert aztán magyarázgathatod a csajodnak, hogy hogyan nézted végig, ahogy meghal a nyula.

Amúgy zárójelesen jegyzem meg, hogy az uborkát inkább hanyagolni kéne nyulaknál.

2023. ápr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ajj nem is értem, mindig nekem tűnnek fel hogy szegény nyulaknak van valami, úgy sajnálom őket, holnap reggel mindenképp elviszem, nehogy aztán én legyek itt a hibás amúgy is.


Nem is tudtam hogy nem szabad uborkát, azt mondta nyugodtan adhatok bármit, ami zöldség :') De a másiknak nem lett baja, szóval sztem amúgyis más baja van ennek, majd kiderül.

2023. ápr. 5. 21:48
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem az, hogy nem szabad az uborkát, csak nem ajánlott. Az uborkába, salátába könnyen bejut a permetszer, a nyuszik meg érzékenyebbek az embernél ilyen téren, és nem érdemes kockáztatni. Ha bio, vagy saját termés, és garantált, hogy semmi vegyi anyaggal nem került kapcsolatba, akkor adhatsz neki kicsit, de a héját is ajánlott levenni, mert az könnyebben megakad a belekben, főleg, ha nagyon falnak és nem aprítják fel rendesen.

Egyébként az, hogy a másiknak nem lett baja, nem jelent semmit, mert nyúl és nyúl között is van különbség. Az én szegény nyuszim, aki már itt hagyott, nagyon könnyen puffadt egy csomó olyan zöldségtől, amitől a másik nyuszónknak sosem volt baja.

Remélem jobban lesz!

2023. ápr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Én nem értek a nyulakhoz, de annyit tudok, hogy kétféle székletük van, az egyik a normál széklet, a másik, a puhább féle, amit újra megesznek, így működik helyesen az emésztőrendszerük.
2023. ápr. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!