Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sérült nyuszi a vadonban,...

Hosszúhajú kérdése:

Sérült nyuszi a vadonban, megfogjam?

Figyelt kérdés
felnőtt nyúl, nem baba!! hétvégén láttam anyáméknál vidéken a vadonban egy nyuszkót, annyit láttam, hogy furán fut, mert az egyik hátsó lábára ugyan ráállt, és ugrott is rajta, de mindig kicsit kibicsaklott alóla ( mintha korizna ) mikor mosakodott előre tudta nyújtani a lábát, tehát használta, csak épp rendellenesen tartotta. szerintem el lehetett törve egy ideje, mert kicsit hátrafelé állt. nekem is van nyuszim, ( ez nem azt jelenti hogy simán értek hozzá ) de arra gondoltam valahogy megfogom és elviszem dokihoz. egy kicsit hagyta hogy közelebb menjek, lehet hogy sikerülne. viszont láthatóan jól volt lelkileg meg élénk is, a többiekkel is játszott, ugrott, szóval lehet hogy békén kéne hagyni. egyébként nem bántották a társai vagy ilyesmi, meg nem is látszott elesettnek, csak.... nem tudom. el lesz ő így, hozzászokik hogy kicsit sánta? végül is az a lényeg hogy jól érezte magát és képes volt futni is? vagy fogjam meg?

jan. 23. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Vadon élő házi nyúl, vagy mezei/üregi?
jan. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Ne fogd meg. Nagy stresszt okoznál ezzel az állatnak. Hagyd a vadat, ne háborgasd.
jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hu hát én csak azt tudom hogy nem törpe, de nem tudom milyen :(

gondoljátok elél ő így szépen? végül is ő nem tudja hogy törése lehet, ha boldog így is ( annak látszik ) akkor inkább hagyjam, hisz így is teljes élete lehet?

jan. 23. 21:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"hozzászokik hogy kicsit sánta"

Ő lehet, hogy hozzászokna, de a róka/nyest/stb valószínűleg gyorsabban véget vet neki, minthogy megszokhatná.

A Nyúlmentés egyik vezetője foglalkozik vadnyulakkal is, bár főleg kicsi vadnyulakkal kapcsolatban láttam posztokat. De megérné egy levelet írni neki, hogy ilyen esetben érdemes-e befogni a nyuszit vagy sem.

Az garantált, hogy sántán hamarosan elpusztul: ha nem közvetlenül a lába miatt, akkor azért, mert ragadozók ki fogják pécézni.

jan. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ez jó ötlet lehet tényleg őt megkérdezni :)

igen, akkor lehet hogy nem is a sántaság a fő probléma....

jan. 23. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!