Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van 2 nőstény degunk. Az...

Van 2 nőstény degunk. Az egyik elleni fog. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

December 20.-án vettünk 2 nőstény degut, mivel nem szerettük volna hogy szaporodjanak. Viszont 2-3 hete az egyik látványosan meghízott, szó szerint hordó hasa lett. Ugyanúgy etettük mindkettőt, egy hónapban kb. egyszer kaptak répát, diót. Az állatkereskedésben volt hím degu is, elképzelhető, hogy ott párosodtak. A kérdésem az lenne, hogy ha megellik, akkor a másik nőstény bántaná-e a piciket? Azt olvastuk, hogy a hím nem valószínű, hogy bántalmazná, na de mi a helyzet a nősténnyel?

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. febr. 27. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Tegyétek külön a két nőstényt, várjátok meg míg megfial és megnőnek a kis deguk, ha már elég nagyok akkor ajándékozzátok, vagy adjátok el őket, vagy nem tudom mit szeretnétek velük csinálni :D nah mind1 a lényeg h ha már ben lesznek ott akkor összetehetitek őket újra, vagy ha maradnak, akkor legyenek elég nagyok h visszatehesétek a másikat
2011. febr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy jártam, csak nekem mind a két nőstényem vemhes lett. Együtt voltak végig, csak az első pár napban volt egykis heves "szóváltás" amikor az egyik megellet és nem engedte le a másikat az emeletről, mert félt hogy bántani fogja a piciket. De pár nap múlva teljesen elmúlt a hiszti és együtt melegítették a kölyköket, amikor pedig az anya elment pihenni vagy enni, a tesója (testvérek) pedig örömmel babázott helyette :)
2011. febr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem tartom túl jó ötletnek, hogy együtt maradjon a két nőstény, mert az egyik bánthatja a másik kicsinyeit. Amúgy azt hallottam, hogy egyforma nemű kisállatokat nem lehet együtt tartani. Nekem volt két lány hörcsögöm, és amikor nagyobbak lettek, az egyik megette a másikat. Fő az óvatosság.
2011. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
előzőnek, a kannibalizmus a hörcsögöknél "megszokott", nem jellemző a degukra.
2011. márc. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!