Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan gondozzam a kis patkányom?

Hogyan gondozzam a kis patkányom?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy 3 hetes pici patkányt. Nagyon édes,csak oylan kicsi és törékeny,nem merek igazából nagyon rendezkedni vele.Egy jó kis terráriumba tettem.Tettem be neki:szénát,forgács és macskaalom keveréket,tengerimalac tápot(van 3 db tengerimalackám is,tenyésztő vagyok),és egy fain kis üveg itatót.Mindent megtalált,kipróbált.Mit evgyek neki,hogyan vegyem kézbe?Tényleg a farkánál fogva kell,mert nekem angyon rossz érzés volt így felemelni a kis testét...köszönöm előre is aki válaszol :) Üdv.:Bea
2008. márc. 9. 20:11
 1/6 anonim válasza:
98%
Inkább 2 kézzel a hasa alatt, a farkánál inkább csak a vadon élő, az embert nem igen kedvelő példányokat szokás fogni. Próbálj pépes dolgokat adni neki amíg nincsenek elég erős fogai, pl búzadara, műzli stb nem kell neki sok, inkább többször, aztán később a szalonnának, meg sajtnak is örül majd, de a profik inkább a szakboltokban vannak, tőlük mindent megkérdezhetsz, meg a neten is biztos találsz sokmindent. Bár a patkányt nem kell félteni sokmindent elvisel és alkalmazkodik nagy túlélő.
2008. márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!!! :)
2008. márc. 9. 20:36
 3/6 anonim válasza:
100%

[link]

itt patkányszakik értekeznek egymással, és rengeteget fognak segíteni, bármilyen kérdésed van!

2008. ápr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Ugyenúgy kezeld, mint a tengerimalacaidat :) A hasát fogd, amikor felemeled és NE a farkát.. :) Keresgélhetsz az interneten is néhány infót. Remélem segítettem :) Jó gondozást! :D
2008. ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt vehetsz neki cuccokat meg direkt neki eledelt! Sok szerencsét!=) www.allati-fincsi.hu
2009. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kittay ***** válasza:
100%
Nyugodtan fogd meg a hasa alatt. Én csak akkor szoktam megfogni/meghúzni a farkát mikor ki vannak engedve és olyan helyre akarnak menni ahova nem szabad és akkor egy picike húzás és többet nem mennek oda. DE ez egyáltalán nem fáj nekik. Én is pici ként kaptam őket. Én szoktam nekik az aplha zoo-ba komplett patkány kaját venni de az ég adta világon mindent megesznek amit te. Kivéve "k" betűvel kezdődő zöldségeket ne adj nekik mert felfújódnak tőle pont úgy ahogy a száraztésztától is. Ha inni egy kicsi tejet is szeretnél neki adni akkor azt hígítsd fel neki vízzel mert a tartósító szertől bajuk lehet. Teát is tilos nekik adni mert bél rákuk lehet tőle. Nekem 2 van és abból az egyik előszeretettel eszi a hagymát is.
2012. ápr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!