Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akinek összevissza piszkít a...

Akinek összevissza piszkít a tengerimalaca a ketrecben, annál is azért van valami (minimális) rendszer, vagy az aztán tényleg összevissza mindet, mindenhova?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem, mert nekem ő az első malackám, 1 hónapja van meg. A ketrece szépen rendbe van rakva, ő először mégis mindenhova kakilt, pisilt.... Külön van fürdőszobaszőnyeg, és alom rész is. Az alomrészen egy rakáson viszont rengeteg kaki van mostanában, holott én az alom részen jóformán még nem is láttam a malacomat! A hintaágyába nem is szokott kaki lenni, illetve ma ránéztem, száraz is. Pedig éjjel szerintem végig ott aludt. Szóval a kérdésem az lenne, hogy szerintetek idővel talán "rendre" szokna, vagy örülhetek ha ennyire odafigyel? :)
2011. dec. 7. 09:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Cseréld meg a táblát a két hely között, és minden rendben lesz. Ezek a malacok már csak ilyenek, csakazért is tojnak az alkotmányba.
2011. dec. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A tengerimalacok általában össze-vissza végzik a dolgukat, nem hallottam még alomra szokott malacról.
2011. dec. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Pedig vannak szobatiszta malacok is... Az enyém sajnos nem az. :( Pedig már annyinak is örülnék ha a ketrece 2 nap után nem úgy nézne ki mint egy kisebb disznóól. :)))
2011. dec. 7. 14:30
 4/14 anonim ***** válasza:
Tényleg vannak szobatiszták. Az enyém is az volt, mert a konyhában tartottuk, mint egy igazi konyhamalacot. A friss kaja, úgy mint répa, krumpli, zeller, alma azonnal zúdult a fejére :) kicsit mindig plusszosan hámoztunk :)
2011. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem sok esély van rá hogy magától rendre szokik egy idő utána? Este takarítottam a ketrecét, és az almos rész egy része tényleg tele volt. A ketrec többi része csak picit volt "piszkos". Szóval legsűrűbben valóban odajár. A többi alkalommal meg csak egyszerűen vagy lusta, vagy mozgok a szobában és talán azért nem jön ki oda.
2011. dec. 8. 08:25
 6/14 Norina86 ***** válasza:
A tengerimalac sosem lesz szobatiszta. Gyors az anyagcseréje, ezért sokat bogyózik, amikor épp rájön. Vannak olyan példányok, akik kiválasztják a sarkokat, és főleg oda piszkolnak, egyes malacok meg a hintaágyukat is összekoszolják. De az állatok sem hülyék, és mikor alszanak, nem piszkolnak maguk alá. Valószínűleg alvás után a forgácsra szeret piszkolni. Fürdőszobaszőnyeg alatt is kellene forgácsnak lenni, hogy beszívja a nedvességet. Nekem az a véleményem, hogy a malackák jobban szeretnek forgácson lenni, mint fürdőszobaszőnyegen.
2011. dec. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A fürdőszobaszőnyeg alatt is van forgács. :)
2011. dec. 8. 20:21
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálam mindenki a szénarács alá pisil, meg az alvókuckóba. Oda mindig teszek puha rongyikat és mindennap cserélem, mert rápisilnek. Már nem is bosszankodok miatta, csak megcsinálom és kész, mert jó nézni, ahogy elfexenek rajta.
2011. dec. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mit lehet erre mondani? Malacok és kész.. Sőt disznók. Ha nálam az enyéim a függőágyban alszanak akkor simán nonstop maguk alá csinálnak..:) Disznó egy szokás, de ez van..:)
2011. dec. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Van amelyik rendetlen, van amelyik azért picit igényesebb. :) Valamilyen szinten szerintem rászokhatnak a rendre. De biztos vagyok benne hogy van olyan malac is, amelyik valóban reménytelen eset sajnos ebből a szempontból. :) Viszont én azon vagyok meglepődve, mikor egyesek azt írják hogy nem ketrecben tartják a malacot, hanem simán a szobában. Én az enyémet 1 órára ha kiveszem pokrócra, aztán meg szedem utána a bogyókat meg szárítgatom a pokrócot amin volt...
2011. dec. 9. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!