Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akinek összevissza piszkít a...

Akinek összevissza piszkít a tengerimalaca a ketrecben, annál is azért van valami (minimális) rendszer, vagy az aztán tényleg összevissza mindet, mindenhova?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem, mert nekem ő az első malackám, 1 hónapja van meg. A ketrece szépen rendbe van rakva, ő először mégis mindenhova kakilt, pisilt.... Külön van fürdőszobaszőnyeg, és alom rész is. Az alomrészen egy rakáson viszont rengeteg kaki van mostanában, holott én az alom részen jóformán még nem is láttam a malacomat! A hintaágyába nem is szokott kaki lenni, illetve ma ránéztem, száraz is. Pedig éjjel szerintem végig ott aludt. Szóval a kérdésem az lenne, hogy szerintetek idővel talán "rendre" szokna, vagy örülhetek ha ennyire odafigyel? :)
2011. dec. 7. 09:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az enyém is mindenhova odacsinál. Ahol épp éri. Van olyan is, hogy szabályosan belefekszik a saját pisijébe.
2011. dec. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
:/
2011. dec. 9. 20:53
 13/14 anonim ***** válasza:

Nálam is ott végzik a dolgukat ahol nekik éppen jól esik. De tényleg vannak olyan malacok akik választanak maguknak piszkító helyet, és még a szobába való kiengedések alkalmával is megkeresik a számukra kirakott forgácsot. De erre a malacok nem taníthatók, vagy ilyen igényes a malackád (nem gyakori) vagy nem. :)

Egy korábbi válaszolónak:

A tengerimalacoknak szigorúan tilos krumplit adni, és elég szomorú, hogy nem szénán éldegélt hanem állandó jelleggel rendszeres időszakokat mellőzve lett etetve zöldséggel. :( A tengerimalac fő tápláléka a széna és a víz ez mindig kell legyen előtte, a zöldség csak naponta kétszer szükséges abból is annyi amennyit fél óra alatt megeszik, hogy ne kezdjen el megromlani a kaja.

2011. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ritka a szobatiszta malac. :) Ezek mégsem olya háziállatok, mint a kutya vagy a macska, amiket ugye rá lehet szoktatni a rendre. Mindenesetre az enyém is belepisil az ágyába, de úgy veszem észre, csak nagyon ritkán. Picit olyan, mintha sokszor tudná hova kell végezni a dolgát, csak olykor lusta elmenni odáig. Nem tudom van-e ilyen. De a forgácsos rész mindig csupa kaki, pisi, az egyéb részeken meg csak elvétve... Persze van, csak közel se annyi.
2011. dec. 15. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!