Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög ( Mezei ) Miért eszi...

Boglárkaaa80 kérdése:

Hörcsög ( Mezei ) Miért eszi meg a kicsiket? Miért ilyen sokan vannak? Mikor lehet őket megfogni?

Figyelt kérdés
2 héttel ezelött láttam amikor ...-tak a hörcsögeim. És én úgy tudtam, hogy 3 hét a terhességi idő... Egy keddi napon történt a dolog .. és onnan számított 3 hét de ma ( 2011 12 08 ) megszülte a kishöriket ! Ez az első szüláse és láttam a kicsiket vagy 10-15-en vannak... Pont láttam amikor leharapta a kicsinye fejét és megette miért van ez ? mikor lehet akicsiket megfogni?
2011. dec. 8. 20:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ne szaporíts állatok szaktudás nélkül.

Eleve ne várd el egy alapvetően vadon élő, háziasítatlan állattól, hogy majd boldogan él és szaporodik fogságban.

Igen, egy párzást láttál, egy csomót meg nem. Ezért szokták külön tartani a hímet meg a nőstényt, hogy biztos legyen a párzás időpontja.

A kölyköket ezer okból eheti meg, eleve azért, mert fogságban van, vagy azért, mert nem megfelelőek a körülmények, vagy azért, mert nem egészítetted ki az étrendjét fehérjével.

Előbb tanulj, utána foglalkozz állatokkal, ne fordítva, mert annak sok boldogtalan és feleslegesen beteg/halott állatok lesznek a végeredményei.

2011. dec. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a kérdezőnek valóban mezei hörcsögei vannak. Vagy, ha annyira egzotikusállat-mániás lenne, hogy fogjon magának egy párt a szabadból, akkor vlsz jobban is értene az állatokhoz. :P


Kérdező! Először is, szerintem szíriai aranyhörcsögeid vannak, a kölykök számából tippelve (a törpehörcsög nemigen fial ennyit). Másodszor, azonnal válaszd külön a szülőket! Az aranyhörcsögöt szigorúan egyedül szebed tartani, nem kedvelik egymás társaságát, max. elviselik (egy darabig), és az ebből adódó stressz is lehet az oka annak, hogy megeszi az anya a kölykeit. A másik ok lehet a helytelen tartásmód, helytelen táplálás. Azt javaslom, nézz utána az aranyhörcsög tartásának jó alaposan. Igazából ezt azelőtt kellett volna, hogy magadhoz veszed őket, most lehet, hogy egy alomnyi kishörcsög fog odaveszni a felkészületlenséged és felelőtlenséged miatt. Ajánlom ezt a weboldalt tanulmányozásra: [link]

2011. dec. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mindet megette vagy csak egyet? Mert egyszer nekem is volt úgy hogy az anyahörcsög megette azt, amelyik halva született. Lehet hogy az is halottan jött a világra. Nekem is sokan voltak (11-en), szerintem ennél a fajnál ez a természetes. Akkor lehet őket megfogni amikor már szőrösek. Egy darabig szerintem amúgy sem tudnád, mert az anyahörcsög védené őket és megharapna téged. Az enyém is ezt tette.
2011. dec. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves első vélaszoló ! Nem vagyok már kezdő a hörcsögöknél !

5 éve folyamatosan vannak hörcsögeim tudom mit kell enniük , tudom, hogy kell tartani őket, mindent megveszek nekik , egy hatalmas ketrecben vannak ahol van mókuskerék, ház , edények, rágcsa , önitató , önetető, olyan anyagból pokroc amit meg is ehet ( Ezt egy külföldi központban vettem ) !! És nem aza agond, hogy fogságban vannak mert én minden nap kiengedem őket és szaladgálhatnak a lakásban(élvezik) Csak estére rakom őket vissza ! De mivel megszülettek a kicsik ezért az anya folyamatosan akicsik mellett van ! A mezei höri nem különleges Szinte minden vagyis majdnem minden hörcsög és rágcsálós kisállatboltban található ! Megtudtam számolni őket és 10 vannak ! Mivel úgy gondoltam, hogy 3 hét a terhességi idő így keddre vártam őket ... most 2 naposak.. Mivel nem tudtam, hogy megszült így a fiú még ott volt ! ( Tudom ez baj :( ) De nem foglalkozott nagyon a kicsikkel mert a házban aludt egész nap ! Az viszont lehet, hogy halva született az egyik mivel csak egyet evett meg ! Mert amikor megszülettek láttam őket még véresek voltak...

2011. dec. 10. 19:26
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló ! Az anyahöri nem harap meg minden nap kiveszem ... odajön a rácshoz és rágja a rácsot akkor tudom, hogy ki akar jönni


De azért köszönöm mindenkinek !!!

2011. dec. 10. 19:28
 6/16 anonim ***** válasza:
Ami minden boltban van, az az aranyhörcsög. A mezei hörcsög vadállat, és nem kapni sehol, hiszen ott az aranyhörcsög, ami már ketrechez szokott. Látod, mégsem tudsz annyit a hörcsögökről...
2011. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2011. dec. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hiába küldözgetsz üzeneteket, mezei hörcsögök akkor sincsenek állatkereskedésekben.
2011. dec. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedveském :) Mezeihörim vann :) Szakértő tudja bizonyítani :) Aki csak csupán 30 éves foglalkozik hörikkel.. De te biztos okosabb vagy ... Szmiklóson lehet kapni... nem az az igazi szelíd fajta .. mert harap... de nem ugy harap, hogy féres leszel !!
2011. dec. 10. 20:00
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia! A harmadik vagyok. Nem úgy értettem, hogy általában harap meg, hanem hogy ha most akarnád kivenni, valószínűleg megharapna, mert védeni akarná a kicsinyeit.
2011. dec. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!