Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Merjek egy 8 honapos kasztrált...

Merjek egy 8 honapos kasztrált baknyuszihoz egy pici lánynyuszit venni társnak? Megszokják a kozos helyet? És egy WC dobozkába járni? Minden a már meglévo nyuszi teruletén zajlana. Mit csináljak? Lakásban tartott kedvencrol van szo.

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a kasztrált bak nyuszimhoz a lányát próbáltam betársítani (a sikeres esemény után lett ivartalanaítva), de sajnos nem volt időnk összeszoktatni őket. Külföldre költöztünk és döntenünk kellett, hogy mi legyen. Mivel 2 hét alatt sem tűnt úgy, hogy Bélánk mást is csinálna szegény picivel, mint párzana vele, ezért inkább elajándékoztunk a kiscsajt.

Amúgy azt mondják, hogy türelem és idő kérdése az egész, de nagyon kell figyelni őket az elején és kell külön hely mindenképp az első időkben. Az is a baj, hogy a nagy mamlasz fiú nyuszi, ha már pároztatva volt az örömét a párzási mozdulatban fejezi ki (nekem így mondta anno a tenyésztő ismerős), ami a pici nyuszinál picit veszélyes mert össze is nyomhatja. Erről a mozdulatról kicsit nehéz leszoktatni de állítólag lehetséges.

Szóval sok hét és rengeteg türelem után lehetséges, de nem száz százalékig biztos. Nyuszi függő is.

2009. máj. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A miénk csúnyán megcibálta szegény picit pedig semleges helyen találkoztak még csak nem is a ketrecébe.Pár másodperc alatt kitépett egy nagy halom szőrét ahogy harapta!Azonnal felkaptam a picit és még így is szerencse hogy nem esett nagyobb baja.
2009. máj. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehéz nyulakat összepárosítani, hisz nem társas lények. Nem hinném, hogy konfliktusok nélkül megoldható. Kissé elegem lett nekem is abból, hogy csak felügyelettel összeereszthetőek (baknyúl és egy nőstény), és utána támadás, sebek, szőr, doki.

Inkább hagyd. Még semlges helyen is támadják egymást, hogy megküzdjenek az új helyért. A ketrecek legyenek közel, egymáshoz tolva, néha össze lehet őket ereszteni óvatosan, de addig nem, míg nem éri el a másik a felnőtt méretét.

2009. máj. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja és nincs szükség társra...a nyulak legjobb társa önmaguk, az ember, vagy egy másik állatfajta, pl. macska, kutya

de mivel a nyulaknak VAN személyiségük, nem akármilyen állattal jönnek ki, hanem akit megkedvelnek

2009. máj. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!