Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A párás levegőtől elpusztulhat...

A párás levegőtől elpusztulhatnak az egereim? Vagy miért halt meg kettő?

Figyelt kérdés
Az akvárium tetejére muszály tennem mindig valamit, és mikor nem vagyok otthon, meg este teljesen le szoktam fedni,mert különben egy-két pill. alatt kiugranak. De mikor otthon vagyok, mindeg leszoktam venni, hogy kiszellőzzön a terrárium, mert mindig bepárásodig. Mr két egerem is meghalt, és lehet hogy ez az oka? szerintetek? Vagy pedig a msik egér harapásától? Mert megharapta őket egy másik egerem. Nem tudom felfogtátok e amit, írtam :D bocsi csak siettem :D a válaszokat előre is köszi!
2012. jan. 31. 20:43
 1/6 Platypus ***** válasza:
Az ammóniagőz egy elég gyors mód az egerek tüdejének kikészítésére. Az a pára nagyrészt pisigőzből van. Vegyél a tetejére fémrácsot, az szellőzik.
2012. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen lefeded a terráriumot?! Hát megfulladtak, gratulálok...
2012. jan. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagy megfulladtak, mert nem kaptak friss levegőt, vagy megfulladtak a saját szagukban, vagy elszaporodtak mindenféle gombák/baktériumok a párától, és attól fáradtak el.

Vegyél nekik egy kib****** ketrecet, vagy egy rendesen szelőző terráriumot... És legközelebb gondolkodj, mielőtt megpróbálsz egy problémát megoldani, meg kérdezd meg, hogy veszélyes-e, ne nyírj ki még több állatot.

2012. febr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az, hogy teljesen lefedtem, nem azt jelenti, hogy nem engedtem nekik be levegőt... Úgy csináltam meg nekik, hogy csak az egyik fele van egy doboz tetejével lefedve... A másik oldalára ruhaanyagot feszítettem ki... egyébként meg az egész lakás párás... szóval előbb kérdezzz, mielőtt ítélkezel okés??
2012. febr. 1. 14:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt írtad, teljesen le szoktad fedni. Szerinted ebből mire következtessünk? :)

Amúgy meg a terráriumokban (ami nem akvárium, mert az a vízzel teli üvegdoboz) eleve jobban megáll alul a pára, főleg ha elég magas ahhoz, hogy egy egér ne ugorjon ki, és nem is túl nagy az alapterülete. Szóval azzal, hogy ruhát tettél rá, nem oldottad meg a szellőzést.

Még mindig azt mondom, hogy vegyél egy állattartásra alkalmas terráriumot vagy ketrecet, ha életben akarod tartani az állataidat.

2012. febr. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor is megfulladtak. Én egyébként macskaalmot raktam alájuk és szénát dobáltam be. Vasból volt egy hangfalrácsom és az volt az akvárium tetején. Bent meg volt nekik egy kisebb ketrec és azon lógtak mint a majmok, föl is tudtak mászni teljesen a tetejére ha akartak és a hangfalrácson is lógtak.
2012. febr. 2. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!