Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem iszik a nyuszim?

Miért nem iszik a nyuszim?

Figyelt kérdés
A nyár vége óta van nyuszim, minden rendben vele, makk egészséges. Tud is inni az itatóból, nyáron ivott is sokat. Mostanában viszont kevesebbet iszik, mint a degum. A közepes méretű itatója van, és ha nem cserélném a vizet kb 2-3 hétig kitartana. Igaz, minden este elég nagy mennyiségű (min. egy nagy levél saláta, fél levél káposzta, egy levél kínai kel, 1-2 gerezd narancs, kicsi sárga- és fehérrépa, egy gerezd alma - persze nem mindig ezeket, sok mást is, de kb ez egy adag) zöldséget és gyümölcsöt kap. Lehet, hogy ezért nem iszik sokat? Napközben már nem nagyon marad zöldsége, így szinte egész nap száraz tápot eszik. Elég ez a víz neki? Kicsit aggódok.
2012. febr. 6. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt olvasd el! [link]
2012. febr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem két nyulam is van, az egyik sokkal, de sokkal kvesebbet iszik, mint a másik. Meg is kérdeztem dokitól, hogy ez nornális-e, mondta, hogy abszolút. Minden nyúl annyit iszik, amennyihez pici korában hozzászokott. Ha ő ezt szokta meg, akkor ez van, attól ő még teljesen egészséges. Szóval ne aggódj. Lényeg, hogy friss legyen a vize, nehogy azért ne igyon, mert nem az, mert az már baj.
2012. febr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az elsővel nem sokra mentem, annyit olvastam utána a nyusziknak és az étrendjüknek, hogy kívülről tudok mindent.

A másodiknak köszönöm, ezzel egy kicsit megnyugtattál :)

2012. febr. 6. 22:52
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is igencsak utána kéne olvasnod, mit ehet egy nyuszi, és mit nem. Itt egy hasznos link, mert nagyon nem jó, ahogy csinálod.

[link]

2012. febr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem értem mi nem jó! Egyedül a citrusféléket írja, hogy nem ehetnek, én viszont egy megbízható forrásból olvastam, hogy narancsot ehet. A nyuszim teljesen egészséges, régóta így etetem, és semmit nem csináltam, amit nem szabad - még e szerint az oldal szerint sem.
2012. febr. 6. 23:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha láthatóan egészséges, nincs felpuffadva, akkor nem értem az aggodalmad okát. A zöldségek, gyümölcsök kielégítik a folyadékszükségletét, csak egy kevés víz kell neki ezeken kívül.
2012. febr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Valószínű azért nem iszik, mert sok lédús zöldséget kap, ami fedezi a folyadékszükségletét. Viszont narancsot semmiképp ne adj neki! A száraz tápból pedig egy nap elég egyszer adni, nem kell folyton előtte lennie, inkább szénázzon.
2012. febr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki, hogy elég az a folyadékmennyiség, amit a zöldségből/gyümölcsből nyer, szóval ne aggódj :)


Itt találsz egy megbízható listát mit ehet és mit nem:


[link]

2012. febr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Narancsot, mandarint is kaphat, de nem sokat. 2 gerezd még oké. Mondjuk ehhez is szoktatni kell.


Amúgy az én nyuszim se iszik sokat, de ő sok répát kap :) Nyáron megivott napi 1,5 dl vizet.

2012. febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért nem iszik sokat, mert amilyen zöldséget és gyümölcsöt felsoroltál annak sok a víz tartalma, és azzal viszi be a szervezetébe a vizet. Ha csak száraz tápot adnál neki akkor biztos, hogy sokat inna.
2012. febr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!