Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Azt hallottam, hogy ha a...

Sdan kérdése:

Azt hallottam, hogy ha a dzsungáriai törpehörcsögnek vizet adunk, meghal. Igaz ez?

Figyelt kérdés

2012. aug. 1. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom, mennyire igaz, de 1-2 cseppbe biztos nem hal bele. Igazából felesleges neki, mert ha megfelelően eszik almát, salátát, répát, stb. akkor ezekből kinyeri a neki szükséges vizet.
2012. aug. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem igaz, igenis szüksége van vízre. Lehet hogy más évszakban tényleg elég neki amit a zöldségből gyümölcsből nyer. De ilyen nyári hőségben kínzás nem adni nekik vizet. Enyémeknek mindig volt/van önitatójuk és hiába kapnak zöldséget, mégis sokat isznak.
2012. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont ellenkezőleg, kell nekik víz! Legfeljebb télen vannak meg nélküle, de amelyik hörcsög itatóra szoktatott, az általában egész évben igényli a friss vizet.
2012. aug. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%
Nem hal meg tőle,de felesleges neki adni
2012. aug. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) egyébként kb mindennap adok neki friss zöldséget-gyümölcsöt. és ha nagyon meleg van,akkor kupakban adok neki vizet.
2012. aug. 2. 18:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Kell neki víz, méghozzá minden nap friss. Nem fog meghalni tőle, ez hülyeség, hiszen te sem halsz meg tőle. Sajnos nagyon sok megtévesztő hörcsögös oldal van, ahol hülyeségeket írnak le. Ha sok lédús zöldséget kap, valóban nincs rá szüksége, de azért mindig jó, ha van előtte. Viszont a kupakot felejtsd el, vegyél neki egy normális hörcsög itatót (golyósat), mert a kupakból kiborítja és a forgács vizes lesz.
2012. aug. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
terráriumom van. lehet rá rakni azt az itatót?nem mászik ki rajta a hörcsög?
2012. aug. 6. 14:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is terráriumban vannak.

Két lehetőséged van:

- vagy olyan itatót veszel, aminek ilyen tappancs van a hátulján, és attól odatapad az üveghez

- vagy olyat veszel, amit dróttal lehet a terrárium tetejére akasztani

Az első azért nem jó, mert nálam egy idő után elengedte a tappancs és mindig leesett. Nálam dróttal van felrakva, csak úgy kell berakni, hogy éppen csak állva elérjék, mert különben szétrágják az alját (tapasztalat), vagy rosszabb esetben kimásznak.

2012. aug. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
78%
HÜLYESÉG! Nekem már fél éve van hörcsögöm naponta megiszik 10 korty vizet mégis él és virul. a k betűs ételeket kell kerülni mert azoktól hal meg mert felpuffasztják!!!
2012. aug. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
én körtét és kajszibarackot szoktam neki adni, semmi baja
2012. aug. 29. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!