Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszigazdik! Akik első...

Nyuszigazdik! Akik első sorban a lakásban tartják a nyuszikat, mik a tapasztalataitok, mi a vélemyényetek a nyuszi benntartásáról?

Figyelt kérdés
Lesz nyuszim, és szeretném ha benn lenne :)

2013. márc. 24. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:

9 évig egy törpe nyuszi gazdija voltam, sajnos tavaly elment (elpusztult, öregség).

A legfontosabb, hogy egy szobában - szerintem - ne tartsd, mert éjszakai állat révén zörög. Nem kicsit, nagyon. Ás, kapar, rágja a ketrecet. Ha fiú nyuszid lesz ivartalanítsd, mert iszonyat büdi lesz, még ha óránként takarítod akkor is.

Ha kiengeded (márpedig ki kell rohangálnia magát) akkor figyelj, hogy ne rágjon meg kábelt, virágot mert veszélyes lehet rá.

Amúgy sok sikert hozzá, igazán kedves jószágok!

2013. márc. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tavaly ment el az előző nyuszim, és húsvétra gondoltam megint szeretnék :) Lány lesz , és a zajt az végülis birom. A Büdi miatt aggodtam inkább :s Szüleim is :S
2013. márc. 24. 18:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én nyuszimmal jó nagy mázlim volt, mert akkor alszik amikor én, és egyáltalán nem zörög.


Mivel szobatiszta, még egyszer nem pisilt-kakilt ki, a takarítása annyi, hogy hetente kétszer kiviszem a vécéjét. Fapelletet használok, a pisije amúgy sem lenne büdös, mert ivartalanítva van.


A kábeleim el vannak kerítve, növény nincs is a szobámba.


Amúgy az ivartalanítás által sokkal nyugodtabb lesz a nyuszi, nálam rendesen ellustult.


Ha bármi kérdésed van még, nyugodtan írj üzenetet. :)

2013. márc. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ivaros fiú nyuszit tartok lakásban és egyáltalán nem büdös. Mondjuk én naponta takarítom (van, hogy 2x is kiszedem a bogyókat), de nem azért, mert büdös, csak nem szeretem, ha a pisiben-kakiban tapicskol.

Egyébként nekem is szerencsém van, mert éjjel ő is alszik:)

2013. márc. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor csak én fogtam ki egy éjjel-mozgó egyedet.
2013. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :) jövő héten már megyekérte a tenyésztőhöz, és ha majd végre jön a tavasz , akkor kin a kertben csinálok neki egy futtatót :) jóötlet?
2013. márc. 24. 18:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még ne..3 hónapos kora előtt ne adj neki friss zöldet, zöldséget, mert érzékenyek lehetnek rá. Utána is előbb szoktasd rá fokozatosan a fűre, és csak utána engedd ki. Persze az oltásai is legyenek meg akkorra.:)
2013. márc. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
érteem :s mikortól lehet neki adni az oltást?
2013. márc. 24. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!