Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A patkányom folyamatosan...

A patkányom folyamatosan tüsszög mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet a következő, egyfolytában tüsszög, nem erősen, csak halkan, nem tudom, hogy esetleg a fenyő forgáccsal lenne problémája?


A másik kérdésem az lenne: volt már patim, de ő nem volt ilyen hiperaktív mint az új jövevény, az baj, ha ennyire aktív? Olyan mintha duracellel lenne feltöltve, össze vissza ugrál, fut fel-alá, mindent megrág, mindenhova mászik, fél percre nem nézek oda és már a fejem tetején van. Meg állandóan megpróbálja a nadrágomat elhúzni. Most 8 hetes.



2013. ápr. 17. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha túl poros a forgács, akkor attól bizony tüsszöghet, sőt, még be is gyulladhat tőle a szeme.


Az meg nem baj, ha ennyire aktív, én kifejezetten szerettem nézni mikor a patkányaim jöttek-mentek folyton.

2013. ápr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne tartsd fenyőforgácsban, a fenyő illóolajai irritálják a patit és baromi poros is, mycoplazmának is kedvez, egyszóval felejtős alom! Pormentes almot tegyél alá: pellet vagy csutkaalmot szoktak használni.
2013. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem az egyik patkányom mycoplazmás, és hiperérzékeny a poros/vegyszeres/illatos dolgokra. Vagy tegyél alá pelletalmot (ha paírppelletet tudsz szerezni az a legjobb) vagy ha még úgy is folytatódik akkor szoktasd wc-re és rongyokat tegyél az alom helyére. Nálunk működik a rendszer, 2-3 naponta kell mosni a rongyokat, csomót spóroltam így az almon és a tüsszögége is megszűnt :)
2013. máj. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pelletet rakj alá!Nekem az egyik patkányom is tüsszögött mert olyan helyről hoztam ahol forgácsot tettek alá.A patkányok orra nagyon érzékeny és egy kis poros forgácstól is komolyabb tégúti betegségeket kaphatnak el.A következőt tedd, nekem is ezt mondta a doki.: tegyél alá még MA pelletet vagy ha nem jutsz hozzá papírt osszevágva vagy csak simán leterítve a helyére + naponta min. 1-szer rakd bele egy szállító dobozba, frralj fel kamillát rakd a doboz elé és takard le egy törölközővel.Kb. 15-20 percet hagyd bent.Először nem fog neki tetszeni de hidd el ha csinálod minden nap több hétig akkor meggyógyul! ;) Sok szerencsét!
2013. máj. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Légúti
2013. máj. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!