Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot szeretnék majd...

Tengerimalacot szeretnék majd venni. Forgács alá szeretnék majd almot is tenni. Jobb nedvszívó legyen Kérdésem: minden oldalon mást olvastam, valahol azt írják macskaalom jó ( kukoricából készült), máshol meg azt írják hogy nem jó. Mi az igazság?

Figyelt kérdés

mert ha megeszi és vizet iszik rá, akkor puffadni kezd? .

Tud segíteni valaki? Nyugodtan tehetek ilyesfajta almot a forgács alá?


2009. szept. 26. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
én macskaalmot tettem a forgács alá, azt a sima ásványi anyagosat (ilyen pici fehér kavicsos) és nem ették meg, de ha megennék e lenne tőle bajuk mert tele van ásványi anyaggal. nálam az úgy bevált. nem próbáltam mondjuk ki semmilyen újfajta almot, kukoricából meg egyéb növényi részekből préselt dolgokat, mert nálunk az eléggé drága és jobban megérte macskaalom+forgács kombóval almozni. meg hát úgyis egy sarokba járnak pisilni-kakilni, én azt a részt mindennap kicseréltem este egy kis lapáttal, és így be sem büdösödött, és nem kellett 2-3 naponta újraalmozni az egészet.
2009. szept. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a jó, ami granulátom, kukoricából. a kőpor felsebzi a lábukat.
2009. szept. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hát nem tudom mért mondod, 5 évig tartottam úgy a malackámat, soha semmi baja nem volt a lábának, hidd el észrevettem volna...! persze ettől függetlenül lehet h jobbak az ilyen növényi granulátumok, én nem próbáltam.

első voltam

2009. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem volt tengerimalacom és mindig ujságpapirt(vagy tengerimalacoknak való almot) raktunk alá rá meg forgácsot.

a macskaalom nem valami jó nekik:S van kifejezetten tengerimalacoknak is ami elveszi a szagot.:)

2009. szept. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk csak forgács van alatta.
2009. szept. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk forgács van alattuk. A tengerimalac nagyon érzékeny a szagokra, ezért az illatosított forgács tuti nem jó, és a macskaalom sem megfelelő. (szerintem)
2009. szept. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Nekem a törpehörcsögök alatt is macskaalom van, szerintem a malacnak is teljesen megfelel.
2009. szept. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vagy próbáld meg azt,ahogy mi is csináljuk:a ketrec sarkában van egy neki kialakított kis wc/ez lehet boltban kapható,görénynek,nyúlnak való sarokwc,bár ezt az én malacom kinőtte;vagy lehet egy nagyobb,de lapos hűtőbe való ételes alja,az egyik oldalán ívesre levágva,hogy kényelmesen ki-be tudjon járkálni/Mi az utóbbit használjuk,jobban elfér benne,34cm hosszú,másfél kg,de nem kövér,mindenki törpenyúlnak nézi:)

Na szóval mi csak ezt a wc-t almozzuk be,azzal a granulátummal,ami préselt fából van és jó nedvességfelszívó,kb.5-8kg-os kiszerelésben van,800ft,és több,mint egy hónapig elég.Kétnaponta ürítjük ki a wc-jét,és egyáltalán nem büdös.

Jó,néha kicsit macerás,mert néha mellépisil,vagy bogyózik párat,de azt könnyen össze lehet szedni.

A ketrec alját linóleummal borítottuk be,azzal a kicsit vastagabb,recésebb fajtával,mert a sima műanyagon nem tud úgy menni,kopog is rajta a körme,és csúszkál is.

De ez csak egy ötlet volt,nekem így a legpraktikusabb,és ő is tanult így egy dolgot,mert mindenhol azt olvasni,hogy nem szoktathatók wc-re.Pedig 95%-ban igen!

2009. okt. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!