Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkánytartók! Mit kéne...

Patkánytartók! Mit kéne tennem? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy fiú Albinó patkányt anyukámmal egy állatkereskedésben. Nem én választottam, hanem az eladó, mert a patkányok nem voltak kint.(?) Nem tudom milyen körülmények között volt tartva, de egészségesnek látszik és még nem fedeztünk fel semmi betegségre utaló jelet. Az üzletben nagyon barátságos volt, a kezembe vehettem és felmászott a vállamra. Megvettük a kellékeket és hazaindultunk a patkánnyal. Amikor hazaértünk megzavarodott, meg is harapott. Persze első nap, nem találok ebben semmi furcsát. Anya kivette a ketrecből és addig én megfogtam. Felmászott a nyakamhoz, meg a hátamon mászkált. Barátságos volt. Miután a berendezett ketrecbe visszatettük bevittük a szobámba,ahol lakni fog. Olyan helyre raktam, ahol mindent lát és én is látom őt. Tegnap este ki akartuk venni, hogy egy kicsit barátkozok vele, de megtámadott és megharapott. Amikor anya megpróbálta kivenni szintén ez történt. Bevallom most már nagyon félek tőle, csak akkor nyúlok be ha kaját kell neki adnom vagy vizet cserélek. Lehet azért harap meg, mert fél tőlem. Hiszem tegnap hoztuk haza. Van valami ötletek, hogy hogy barátkozzak meg vele? Megfogni nem lehet, mert egyből támad. Ételt elfogad a kezemből, de semmi másra nem nyitott. Még nem öreg patkány, nem tudom mennyi idős, de még biztos nőni fog..vagyis remélem. A válaszokat előre köszönöm, a hasznosra megy a zöld kéz.:)
2013. aug. 24. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt hiszem, a "kedves" eladó takarmánypatkányt sózott rátok (kaja hüllőknek, ezért nem voltak kint szerencsétlenek) :(

Ezeket az állatokat nem szocializálják, hiszen hamar befejezik földi palyafutásukat... Ettől függetlenül kézhez lehet szoktatni, de nem lesz egy fáklyásmenet.


Adj neki továbbra is kézből kaját.

Csak akkor támad, ha megfogod, vagy akkor is, ha csak simogatod? Ha simogatni lehet, akkor tedd meg gyakran, hogy megszokjon. Legyen bent a ketrecben háza, hogy elbújhasson, ha akar (ott ne is zargasd).


Türelmesnek kell lenned vele, de biztosan meghálálja majd :)

2013. aug. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Simogatáskor is harap.:( Úgy harapott meg először, hogy megsimogattam. Köszönöm a választ, sokat segített :) Ment a zöld kéz.
2013. aug. 24. 13:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Véresre harap, vagy csak úgy figyelmeztetésképpen?

Ex férjemnek átharapta a mutatóujját az egyik patkányunk (4 volt), mert azt gondolta, majd büntetéssel helyre billenti a kis hülyét... Tapasztalatból mondom, ez nem jó megközelítés :) Adj inkább neki valami finomat. Rágcsáló-jutalomfalat (bár ezt nem mindegyik szereti), gyümölcs, kevés sajt, esetleg valami rovar (szöcske, állatkereskedésből), lisztkukac. Az enyémek szerették még a főtt csirkehúst is.

Szerintem olvasgass itt, rengeteg hasznos tanács és segítőkész ember van:

[link]

2013. aug. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valami baj lehet vele.nem sokat foglalkozhattak vele a kkereskedésben..Én tenyésztőtöl vettem 2 lány patkányt és még soha az életben nem haraptak meg pedig már nálam vannak 8 hónapja!
2013. aug. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hagyj neki egy kis időt, most még nagyon új neki minden valószínűleg. A legtöbb patesz eredendően neofób (fél az új dolgoktól)mivel a természetben zsákmányállatok. Időbe telik, míg egy új, ismeretlen helyet elfogad lakhelyének és magabiztosan mozog benne.

Am itt egy leírás, hogy hogy tudod lépésről lépésre kézhez szoktatni: [link]

2013. aug. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most 1 hétig hagyd!Ez azért is lehet mert az,az ő helye,ott érzi magát biztonságban és védelmezi.Kint ezért barátságosabb.
2013. aug. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!