Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Igaz hogy a tengerimalacnak...

Igaz hogy a tengerimalacnak egy nap csak egy féle zöldséget/gyümölcsöt lehet adni? A 20 gramm táp mellett mennyi zöldséget/gyümölcsöt adhatok neki?

Figyelt kérdés
(valahol olvastam ezt)
2009. dec. 9. 19:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenről nem hallottam.

Nekem két tengerimalacom volt, 7-8 évig éltek és mindig azt adtam nekik a magok mellett ami épp a kezembe akadt, alma, répa, saláta, fonnyasztott fű stb., sosem csak egyfélét kapott.

Persze ettől lehet tudományos magyarázata annak amit olvastál, én csak a saját tapasztalatom írtam le.

2009. dec. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem igaz, mért kéne csak egyfélét. Annyit, amennyit megeszik, egyéni. Alkalmanként pl 12 centi hosszú uborka vagy negyed saláta, bár azt sokan ellenzik, vagy negyed alma vagy egy répa vagy negyed kaliforniai paprika, vagy egy csokor petrezselyem vagy egy nagyon jól megmosott karalábélevél, de ritkán a permetmaradvány miatt, olykor még egy nagyon pici karalábé, (meg ne kövezzetek érte)óvatosan,hogy nem puffasztja-e, az enyém ezeket szereti. És persze szénát.
2009. dec. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! És a napi 20 gramm táp mellé mennyi zöldséget és gyümölcsöt kaphat? Miel az előttem válaszoló irta, hogy vagy 1/4 alma vagy más stb...

ezt ugy értsem hogy a táp mellé pl kap egy 10 cm hosszu répát(ezt darabolva kell adni?) de többet ne is adjak utánna azon a nappon neki? Egyszerre a táppal adjam neki oda? Vagy más időszakban?

Légy szives irjátok le mert nem tudom, hogy kell etetni a kis malacot! Sokat olvasom a neten, de pontosan nem irja le egyiksem!

2009. dec. 9. 20:21
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi nem méricskéljük a kaját, eszik, amennyit kíván. Tápból kap egy közepes maréknyit egy napra, plusz belemarkolok a szénába (ez a fogkoptatás miatt fontos neki), plusz ami zöldség, gyümölcs "lepotyog" a konyhában főzéskor, a mi étkezéseinkkor (pl. zöldségek héja, paprika csutkája, alma és almacsutka, körte, egy-egy szem szőlő, stb.). Ha kevesebb az aznapi friss kaja, akkor kiegészítem egy fél almával, fél paradicsommal vagy egy szál sárgarépával. Sosem vágom fel, szereti körbejárni és rágcsálni. És mindig van az itatójában friss víz.

Nyugodtan adj neki bőven friss táplálékot is, idővel kitapasztalod, hogy a te malackád mennyit kíván.

Mindig vedd ki az előző napi maradékot, ha van, mert megrothad és nemcsak büdös, de a malac is megbetegedhet, ha megeszi. Ha nagyétkű a malacod, ne felejtsd el többet mozgatni, nehogy meghízzon!

2009. dec. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
2. vagyok, a 3. válasszal egyetértek. Nem kell olyan tudományosan etetni, mint egy csecsemőt. Én naponta egyszer adok neki magkeveréket és kétszer zöldséget-gyümölcsöt (tényleg, a szőlőt is imádja, kimagozva, félbeszedve), a répát csak úgy egybe, az ubit régen egybe adtam, de felnegyedelve jobban megeszi. Ha mind megeszi a kaját, akkor lehet, hogy nem volt elég neki, ne éheztesd. Majd kitapasztalod, mit szeret, próbálkozz mindenfélével, minden malacízlés más. Ha mellette eszünk, kunyizik (csíííp-csíííp, vagy ui-ui, vagy valami ilyesmi). Figyelj, hogy rágjon, nagyon fontos, hogy kotassa a fogát, mert ha túlnő, nem tud enni. Orvos egyszerűen le tud csípni a metszőfogából, ha túlnő, de a hátsó bonyolultabb. A körmét is kell vágni, mert visszahajlik, az kétszemélyes művelet, és csak picit szabad belőle vágni, nehogy érbe fusson az olló.
2009. dec. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha a kismalacomnak reggel 20 gramm tápot ebédre kb 20 gramm vegyes zöldséget gyümölcsöt és estére ugyanugy vegyesen 20 gramm zöldség és gyümölcsöt adok az jó? Szóval ha minél több félét adok változatosan az a jó! És ha ketten vannak ugy lehet megoldani, hogy két tálba ugyanazt teszem? És majd rájönnek...
2009. dec. 10. 07:49
 7/20 anonim ***** válasza:

Én tenyésztőtől kaptam ezt a tanácsot, ő is ugyan így eteti a malackákat, én is átvettem ezt, nálam bevált:

mival nagyon egyszerű az emésztésük, ezért nem ajánlott keverni a zöldésgeket, mert akkor megterheli a gyomrukat. Én reggel adok nekik zöldséget. Széna mindig van előttük.

Este kapnak tápot, addigra a zöldséget már megemésztik.

Tápot én sem szoktam mérni, 1 marék tápot kapnak fejenként.

A rendszerességgel elkerülheted a napközbeni uí-zást is.

2009. dec. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! A harmadik vagyok. A 20 gr nekem kevésnek tűnik. Talán egy liliputi malac beérné vele, de egy egészséges tengerimalacnak biztosan nem elég. Mind írtam, mi nem mérjük kaját, marokra odaadom, aztán, ha nem elég (mind megette), akkor még kap. De ha úgy nézzük, egyetlen szál sárgarépa vagy egy fél alma is több 20 grammnál (2 dkg)! 20 g-mal max. vegetálni tud a kisállat, épphogy nem hal éhen, de az biztos, hogy nem tud egészségesen fejlődni és sosincs tele a pocakja. Épp, mintha te kapnál minden étkezésre pl. egy szem krumplit vagy 1 szem almát, egszer egy nap pedig egy tányér rizst (persze változatosa, minden napmást, csak hasonló mennyiségben). Éhen nem halnál, de súlyosan alultáplált lennél.


Akkor, hogy szemléletesebb legyen, leírom, hogy tegnap mit adtunk neki: egy jó marék tápot és egy nagy marék szénát (fogkoptatás!!!) reggel, plusz egy fél almát, 1 közepes szál répát egyben. Este már megint kunyizott, ezért kapott még egy nagy szál répát. Reggelre minden eltűnt :).

A malac rágcsáló, folyamatosan eszik, az emésztése is ehhez igazodik (folyamatosan ürít is). Nem tudod megnevelni, hgy naponta 1x,2x etesd mint mondjuk egy kutyát. Annyit kell elé tenni, hogy folyamatosan rághasson. Ha éppen tele van, úgyis tart ösztönösen egy kis szünetet. Ha úgy látod, hogy nagyon gömbölyödik, akkor mozgasd sokat és meglátod, hamarosan megint "sportos alkata" lesz.:)

2009. dec. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

www.malacok.hu itt olvastam az etkezesnel hogy napi 1000grammos malackanak 40-100 gramm etelt kell enni.... es ket nagy kupos kanal azaz 20 gramm tapot adjunk neki

Akkor egy etkezesre csak egyfele zöldseget vagy gyumolcsöt adjak? De ahogy az utolso valaszolo irta ugy meghizik nem? hogy mindig legyen elötte valami

2009. dec. 10. 10:49
 10/20 anonim ***** válasza:

Szia! Nemcsak én, de 08:03-as is azt írta, hogy széna mindig legyen előttük. Rágcsálók, akiknek (majdnem)mindig rágniuk kell. Ha nem éhes, úgysem eszik, ettől nem kell félned. Viszont bármilyen keveset adsz neki, ha nem engeded eleget mozogni, akkor el fog hízni.


Nyugi! Tedd félre a tudományokat (de azért figyelj arra, hogy mit NEM szabad!), etesd az egyéni igényeinek megfelelően. Anyukád sem grammra méri a tányérodba az ebédet! :=) Lazíts és élvezd a kismalacod társaságát, foglalkozz vele minél többet, engedd ki a szobában szaladgálni!

2009. dec. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!