Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Igaz hogy a tengerimalacnak...

Igaz hogy a tengerimalacnak egy nap csak egy féle zöldséget/gyümölcsöt lehet adni? A 20 gramm táp mellett mennyi zöldséget/gyümölcsöt adhatok neki?

Figyelt kérdés
(valahol olvastam ezt)
2009. dec. 9. 19:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hogy a fenébe tudtad kitalálni ezt a 20 grammot?! Pláne grammba mérve. Attól nem hogy épphogy nem hal éhen, hanem éhenhal! Gyümölcse-zöldsége válogatja, 5-10, de annál több dekát is megeszik. A két malacnak nem kell saját névreszóló tál, legfeljebb arra jó a kettő, hogy ne tolakodjanak egy tálnál. Én is azt mondom, nem kell tudomány, ez nem labor!
2009. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mostmár meg kell kérdeznem, hány éves vagy? Én is megnéztem a malacok.hu oldalt és onnan másolom ide ezeket:

Igazad van, megtaláltam:

"A mennyiséget illetően két púpozott evőkanállal (20 gramm) javaslunk mindenféle tápból egy napra."


Nyilvánvaló elírás, amit azonnal megértesz, ha tovább olvasod a tanácsokat:


"Mivel a tengerimalac rágcsáló, ezért fogai folyamatosan nőnek, koptatnia kell őket. A hiedelemmel ellentétben nem a száraz kenyér, hanem a széna koptatja legjobban a malackák fogát. A széna energia- és fehérjetartalma nagyobb, mint egy azonos mennyiségű friss fűadagé. A jó száraztakarmány illatos, sok benne a zöld és a fűféle.

A széna rosttartalma miatt az emésztés szempontjából is fontos szerepet játszik, ezért mindenképpen ügyeljünk rá, hogy a malac előtt bőven legyen belőle."


20 gramm széna max. 2 percig lenne a malac előtt, nemhogy bőven, így biztosítva a folyamatos fogkoptatást.


De ha ez nem elég, íme a folytatás:


"Mi minden nap adunk állatainknak friss zöldséget, fejenként egy negyed almát, vagy negyed paprikát, dinnyéből nyáron a maradék héjakat adjuk be, uborkából 4 karikát vagy répából 5-6 karikát."


Ha van konyhamérlegetek - és még mindig kételkedsz az igazunkban - dobd fel kérlek azt a negyed almát, vagy egy szelet dinnye héját. Meg fogsz lepődni, hányszorosa lesz a 20 grammnak!!!


Az állattartáshoz nem kell patikamérleg, elég a józan ész és az állat igényeinek (mit szabad és mit nem szabad adni) ismerete. A többit, ha figyeled az állat jelzéseit, és elég lelkiismeretes vagy, könnyen kitapasztalod.

Újra csak azt mondom, verd ki végre a fejedből ezt a sok marhaságot a grammozással és adj annak a szegény kismalacnak rendesen enni! Meglátod, hogy nem fog elhízni, ha mellette elég mozgást is biztosítasz a számára.

2009. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ehez hogy jön oda hogy hány éves vagyok?:)


Egyébként az általános tudnivalóknál azt is irja, hogy táplálékszükséglete 1000 grammos állatnak NAPI 40-100 gramm... tehát ha egy étkezés 20 gramm akkor ha napi 3 at vesszük az benne van 60 g és az kb annyi amennyit ir...

2009. dec. 10. 18:26
 14/20 anonim ***** válasza:
Te most szórakozol velünk?! Adj enni normálisan az állatodnak, annyit, amennyit írtunk, nem 60 grammot, mert különben rövid úton nem lesz kinek enni adnod, mert megdöglik. (Szándékosan használtam ezt a szót.) A pénzt sajnálod rá? Mert akkor inkább most keress a szerencsétlennek gazdát. Vagy kísérletezni akarsz vele, hogy hány "gramm" az a minimális táplálék, amivel még elvegetál?
2009. dec. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
nézd meg az oldalt... nem én találtam ki! Pont ezért kérdeztem rátok!
2009. dec. 10. 18:58
 16/20 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy mindenki - akinek van malaca - bizonygatja, hogy ennél több élelem kell a malacnak, de te kötöd az ebet a karóhoz és hivatkozol egy olyan honlapra, ahol egymásnak nyilvánvalóan ellentmondó tanácsokat írnak le. Ezért gondoltam, hogy valószínűleg nagyon fiatal vagy és még mindent elhiszel, amit "szakértők" egy honlapra kiírnak.

Bizonyítottam, kimásoltam az egymásnak ellentmondó tanácsokat. Rajtad áll, hogy hiszel-e a saját szemednek és nekünk, vagy sem.

2009. dec. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Szerintem egyáltalán nem kötöm az ebet a karóhoz! Leirtam, hogy itt ezt olvastam, utánna leirtam, egy másik mondatot amit ugyanonnan olvastam! És mivel egy állat felelősséggel jár, így utánna olvasgatok, de ezt az egyet nem láttam át tisztán, és megkérdeztelek Benneteket akik tartjátok öket, hogy hogy van, mivel ezt egy tenyészettel foglalkozó oldalról olvastam, és az etetésről csak ezeket irták le, ami elég érthetetlen!
2009. dec. 10. 19:10
 18/20 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként köszönöm a választ, erre voltam kiváncsi!
2009. dec. 10. 19:10
 19/20 anonim ***** válasza:

No, akkor ezt is tisztáztuk :=)

Jóllakatod végre a malackádat, ugye?

2009. dec. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
:) persze, valószinüleg karácsonyra érkeznek, így addig felkészülök rájuk:)
2009. dec. 10. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!