Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a nyuszinak a nevét és a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés

#nyúl #tanítása?
2016. jún. 26. 06:04
 1/9 anonim ***** válasza:

A nevére valószínűleg soha nem fog úgy hallgatni mint egy kutya. Inkább csak a hangodra reagál majd, amikor szólsz neki. Legalábbis az enyémnél így veszem észre.

A szobatisztaságra nevelésről meg kismillió írás van, guglizz rá.

2016. jún. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat.Utána néztem meg próbálzam is de nem vált be.
2016. jún. 26. 08:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A nevét az első válaszoló leírta. Nem fog rá hallgatni, csak nagyon ritka esetben, de akkor sem magára a névre, hanem a hangodra. Bár a hangodra is csak 100-ból 1 nyúl ha hallgat.


A szobatisztaságot meg nem kell tanítani, mert alapvetően szobatiszta, akár egy macska. Kiválaszt a helyén egy sarkot, oda fog piszkítani. Oda rakj almot (fapelletet) a többi helyre ne, a nyuszik alá nem kell semmiféle alom. Mindig oda fog piszkítani. Amikor mégsem, akkor az azért van, mert területet jelöl, de ez az ivartalanítással többnyire megszűnik. Ritkább esetben, ha nem szobatiszta, akkor az betegségre utal.

2016. jún. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát a ketrecébe bogyózik.Legtöbbet a Wc-jébe, de különben mindenhova(a ketrecében)
2016. jún. 26. 10:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Ivartalanított?
2016. jún. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem
2016. jún. 26. 11:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor ez a baj. Mint mondtam, területet jelöl. Ivartalaníttasd.
2016. jún. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. jún. 26. 15:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim hallgat a nevére! Nagyon sokat mondtam neki vagy napi 50x. Egy éves kora után felfigyeltem, hogy ha szóltam neki a nevén, és hogy hoztam a vacsorát, akkor felfigyelt. Utána már teljesen hallgatott rá akárhol volt éppen két lábra állt, vagy ha rosszat csinált azonnal tudta, hogy neki szólok. Szobatisztaság az olyan szinten megy neki, ha nagyon nem bírja akkor végzi kint el a dolgát, különben visszamegy a helyére, vagy felugrik a ketrece tetejére, olyankor visszarakom így jelez. (Persze nyitva van az ajtó bármikor kijöhet)
2016. jún. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!