Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kaptam egy kosorrú törpenyulat...

Kaptam egy kosorrú törpenyulat de nagyon fél amikor simogatni kezdem, vagy kézbe veszem ez kezd kapálózni, vagy elugrál előllem csak pár napja kapttam meg ez normális?

Figyelt kérdés

2017. jan. 5. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:

igen, normális. Először is hagyni kell, hogy megszokja az új helyét és hogy megszokjon titeket. Zsákmány állat, így sokkal nehezebb elnyerni a bizalmát. Amit tehetsz, hogy nem "zaklatod" és pláne ne vedd kézbe, ezt sok nyuszi még akkor se viseli el, ha már évek óta szerető gazdinál van. Ülj le a közelébe, beszélj hozzá, ne akard mindenáron simizni, ha pedig elmegy tőled, ne menj utána csak azért is. Próbáld meg kézből etetni (alaposan nézz utána a törpenyuszik etetésének), nagyon kíváncsi és falánk jószágok, előbb utóbb biztos sikerrel jársz :)

A legfontosabb a türelem, aztán meglátod, a végén már úgy fog követni mint egy kiskutya :)

2017. jan. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben csatlakozom az előttem szólóhoz! Amit leírt, szóról szóra igaz! Nekünk is van egy csodálatos nyuszink, de egyáltalán nem félős, igazi kis egyéniség, de el kellett telnie 2 évnek, mire bújós lett és tökéletesen megbízott bennünk. Most 6 éves, imádja, ha simogatva van, odajön, kéri, még idegenekhez is simán. Délután mellettem alszik az ágyban, a fejét a kezem alá dugja. Bárhol lehet simogatni, de legjobban a fején szereti. Ölben lenni viszont még mindig nem szeret lenni, szerintem a magasság miatt, így ezt nem is erőltetjük!

Én is azt javaslom, légy türelmes, mivel úgyis te foglalkozol majd vele nap mint nap, meg fog bízni benned és hagyni fogja, hogy simogasd.Ülj le mellé a földre, legyetek egy szinten. Próbálj először a fejénél közeledni, nehogy megijedjen és azt higgye, el akarod kapni. Egy két darab táppal, magtalanított almával kínálhatod közben. Sok nyuszi imádja a banánt is. De ezeket csak 6 hónapos kora után add neki, addig csak a szokásos táppal kísérletezz. Ha majd megkedvel, ő fog hozzád magától közeledni. A nyulak alaptermészetében a kíváncsiság is nagy szerepet játszik, így is tanulják meg például az önitató használatát is még nagyon kicsi korukban. Erre a kíváncsiságra lehet mindig építeni. Légy türelemes, meglátod, nagyon jó barátod lesz!

2017. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Teljesen normàlis nekünk is van egy néha bújós néha pedig a gondolattól is rosszul érzi magát hogy fel akarjuk venni
2021. jún. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!