Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit ehet a nyúl? De most...

Mit ehet a nyúl? De most komolyan.

Figyelt kérdés

2 hete került hozzánk egy nyuszi, húgom könyörögte ki, azóta sem nagyon foglalkozik vele, anyum és én etetjük, takarítunk utána. Sajnos nem értek hozzájuk, egy ismerősöm ellátott tanácsokkal, de szinte mindig mást mond, utána is olvastam, ahány weboldal, annyi különböző leírás, még itt GYK-n is mindenki mást mond, az előző tulaj is mindent elmondott, és most teljesen elbizonytalanodtam.


Először forgács volt alatta, de azt mindig szétkaparta, most széna van alatta, azt szokta eszegetni is, kaptunk a nyuszihoz lucernát, amit pár nap alatt meg is evett, hoztunk neki másikat, ami, hát harmatos volt, nemrég olvastam, hogy attól meghalhat, úgyhogy eléggé bűntudatom van. :(

Kapott répát, 2 szelet almát, krumplihéjat, káposztát, pitypangot, tyúkhúrt, füvet evett az udvaron. Kapott száraz kenyérdarabokat is, azokat elrágta, de ebben sem vagyok már biztos, hogy eheti-e egyáltalán, mert mindenki mást ír...


Komolyan nem tudja senki, hogy mit ehet, mit nem? Nem szeretném, hogy baja legyen, legszívesebben visszaadnám az előző tulajnak, de ott meg pörkölt lenne belőle.


Van itt valaki, aki tudna végre konkrét válaszokat adni? Kicsit kétségbe vagyok esve...



2017. ápr. 20. 18:07
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Kell, hogy mindig legyen előtte más kaja a szénán kívül, vagy nem?
2017. ápr. 20. 18:54
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
WC-be fapellet a legjobb. Golyós itató és széna legyen előtte mindig. Ezen kívül más nem nagyon kell neki. Néha csemegének répa, alma. Vehetsz neki Versele Laga tápot, bár tudom ezt sokan leszólják, de napi egy marék még jót is tesz neki.
2017. ápr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. ápr. 20. 18:59
 14/21 anonim ***** válasza:

Pont az ilyenek miatt fogom a fejem a húsvéti nyúlszezonban..

És hány ilyen van még..Nálatok legalább egy embert érdekel, de máshol ez sincs meg.

Kérdező: a legfontosabb, hogy kéne neki egy társ. Akár vigyél haza egyet titokban és mondd, hogy találtad. Ha egy nyúl lehet,akkor miért ne lehetne kettő is? Egyedül nem érzi jól magát, nagyon nem.

Etetésnél annyit tudok tanácsolni, hogy a kenyeret és a krumpli héjat felejtsd el, ne add neki többet, méreg mindkettő számára.

A répa,alma és egyéb zöldségek, gyümölcsök ritkán mehetnek.

Ami nagyon fontos, hogy széna mindig legyen előtte.A legjobb, ha szénatartóban is van és előtte is van egy nagyobb kupacban.

A másik fontos tápláléka a széna mellett, az a fű. Amit nálatok evett az udvaron, pitypang, tyúkhúr és egyéb gyomok, azok tökéletesek!

Minden nap kapjon ilyen füveket a széna mellett.

Semmi másra nem lesz szükség, tápot meg ilyeneket egyenesen tilos adni nekik, ha hosszú életű nyuszikat szeretnél.

És persze víz is legyen előtte.

Sajnálom, hogy ilyen a családod, de ha te a gondját viseled, akkor még lehet jó élete szegénynek.

Sajnos meg van az esély rá, hogyha most odaajándékozzátok valahova, akkor még rosszabb dolgok várnak rá.

Szerintem adj neki egy esélyt, gondozd pár hónapig és ha tudsz szerezz be neki társat. És majd meglátod, de szerintem a szívedhez fognak nőni.


A harmatos fűtől valóban lehet kicsi baja, érdemes inkább megszárítani.De megölni nem fogja, sokkal-sokkal többet ártott a kenyér és a krumpli héj neki..De szerencsére kérdezel,ez nagyon pozitív.

2017. ápr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Amit még kihagytam, hogy érdemes beoltatni, főleg ha kint is lesz/van.

Nem drága az oltás szerencsére.:)

2017. ápr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ezt a választ is! :)


Igen, nagyon jól tudom, hogy mi megy ilyenkor húsvétkor, én sem örültem annyira, hogy idejön, de hát végül is jobban járt így, mi nem esszük meg. Mondjuk igen, előbb szeretnék belejönni a dologba, mert így bizonytalanul biztos nem mernék kettőre figyelni, még ha engednék is. Aztán kitudja, a macskát is az utcáról vittem haza (igen, kerestem a gazdáját, de valszeg kóbor volt), pedig azt is ellenezték itthon, szóval... :D


Oltása természetesen lesz, ez már le van fixálva. :)

2017. ápr. 20. 22:35
 17/21 A kérdező kommentje:
Holnap pedig jön az új ketrec, suli után át is költöztetem. :)
2017. ápr. 20. 22:36
 18/21 A kérdező kommentje:

Tegnap délután hozták a ketrecet, kétszer akkora, mint az előző. :)

Most csak forgácsot tudtam belerakni, mert más nem volt, de ha minden igaz tudok szerezni szalmát. Az itatóból nem tud inni, ezért tálban van a vize, nem tudom hogyan mutassam meg neki az itatót, megijed tőle. :(


Egyébként szerintem tetszik neki, tegnap este még adtam neki szénát, megsimogattam, ő pedig elkezdett rohangálni, ugrándozni, nem láttam még ilyet, de ha jól tudom, ilyenkor boldog, ugye?

2017. ápr. 22. 08:18
 19/21 A kérdező kommentje:
Nemrég tettem rendbe a ketrecét, mert jött a szalma, de most ezt eszi, pedig van ott neki széna, fű és egy kis alma is. Baja lesz a szalmától? :/
2017. ápr. 22. 19:55
 20/21 anonim ***** válasza:
Baja biztos nem lesz a szalmától. Az is csak száradt fűféle, mint a széna. Remek gazdája vagy, még ha nem is rád lett bízva a nyuszi! :)
2017. ápr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!