Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A tanya legnagyobb forgalmú utcájában lakunk.Az utca elején lakik egy roma házaspár,akik kb két hónapja szereztek valahonnan egy kaukázusit.A kutya nemegyszer volt már kerítésen kívül,de eddig még mindig sikerült elkerülni vele a találkozást.Ma nem.Este nyolc felé még leszaladtunk az onnan pár háznyira lakó unokatesómhoz.Szokás szerint biciklivel és hat éves,ivartalanított erdélyi kopó kan kutyámmal,Rexivel mentünk.Odafelé menet megnyugodva láttam:kapu bezárva,kutya sehol.Tíz perccel később viszont,visszafelé jövet alighogy bekanyarodtunk az utcába,ijedten láttam:a kapu továbbra is bezárva, a böhöm nagy állat viszont az út szélén végzi a dolgát.Ahogy meglátott minket,már visszafordulni sem volt időm;nekirohant a kutyámnak,és mint az őrült,tépni kezdte.Ordítottam,mint a sakál de le se sz*ta,pedig az én erőteljes ordítozásom eddig még(hat évig)minden idegen kutyát visszatartott.Ezt viszont nem.A póráz elszakadt,a bicikli felborult,telefon,fényképező,minden más kiborult az útra.Ez volt viszont a legkisebb baj-ez a mocsok nagy kutya mint a rongyot,úgy rázta az én szerencsétlen kutyámat.Rexi vinnyogott,én pedig segítségért ordítottam,káromkodtam,de semmi nem használt-a telefonért ugyanakkor nem mertem visszamenni,mert féltem,hogy engem is megtép.Rexi nemegyszer ügyesen elszabadult,s én próbáltam elcsalni,bicajt,mindent ott hagyva-ki a fenét érdekelt akkor!-de nem sikerült;a kutya újra meg újra lerohanta és cibálta az amúgy jó szándékú,békés,végtelenül kedves kutyámat.Egyszer még nekem is rohant,de szerencsére,nem találta el a lábamat.Végül sikerült elcsalni a cirkuszt az út legelejére,ahol volt néhány nagyobb kő.Megvártam,míg a kaukázusi elhúz-és közben tép vagy kettőt Rexin-majd felvettem egy kisebb sziklának beillő követ és istenesen a fejéhez vágtam.Nagy kárt persze nem tette benne,de meglett a hatása;a kutya elugrott,majd megindult visszafelé.Találtam még egy hatalmas fatuskót is,így azzal és a kővel felszerelkezve indultam meg visszafelé-most próbáljon nekem jönni,vagy főleg a kutyámnak!!Erre már megijedt,s visszafelé indult ez a rendkívül bátor,területét az élete árán is védelmező kutya.Negyed órás küzdelem után végre kijött a cigányasszony;öt percig magyaráztam neki és kértem szép szóval;nagyon kérem,zárja be a kutyáját,mert most is ez meg ez volt,és nem merünk tőle amúgy sem eljárni.Emberünkből persze sütött az értelem,elintézte annyival,hogy,,há van egy luk a kerítésen,oszt azon ment ki”.De azt nem mondta,hogy leközelebb majd bezárja,vagy megköti(van egyébként kennelje,csak sosincs benne).Hála Istennek,Rexikének nagyobb baj nem lett az ijedtségen kívül-egyelőre legalábbis látszólag nincs más baja.A szőre tiszta nyál volt,de nem sántít,szemlátomást nem fáj semmije(nagyjából végigtapogattam,nem fáj-e valahol).Viszont nagyon megijedtem-nem vagyok egy félős gyerek,tizennyolcadik éves létemre,de ezegyszer jobban féltem,mint eddig bármikor.Imádom a kutyámat,nagyon okos,kezdő agilitys.Mindenre megtanítottam az évek során,télen szánkózunk,nyáron biciklizünk,futunk,végtelenül intelligens és szép kutya.Ha bármi baja lett volna…Vagy mi lett volna,ha kutya nélkül megyek ma este?Helyette engem tépett volna szét?Naponta legalább nyolcvan ember jár ott el,megyünk a buszhoz,a boltba.Az az egyetlen járható út.Más is viszi arra a kutyáját,kisgyerekét-meddig fogunk rettegésben élni?Valószínűleg a szép szó itt hiábavaló.Mi tehetnék mégis,hiszen nem egy embernek kell napi szinten arra járni?Vegyek csúzlit,esetleg gázsprayt?Mit javasoltok,hogy elkerüljük a mégnagyobb bajt?Válaszaitokat előre is köszönöm.
2010. júl. 16. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel őket,vagy szólj a jegyzőnek,menj be a helyi hivatalba. Bármit,csak akadályozd meg,hogy ez mással is megtörténjen!
2010. júl. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
55%

lehet h ez nem vigasztal de szerintem a kutyával majd kölcsönösen megszokjátok egymást és a kutyák nagyon könnyen párosítják a büntetést a 'rossz tettel' ugyh valószínűleg miután jól fejbedobtad már nem lesz vele annyi probléma :)


és....nagyonaranyos ahogy félted a kutyád :P

2010. júl. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az tanácsolom én is, amit az első válaszoló írt. Mindenképpen el kell járni ellenük, mert legközelebb megtámadhat egy gyereket is, aki valószínűleg nem tudná úgy megvédeni magát mint ahogy neked végül sikerült. Addig is szerezz be paprikasparyt, ha megint megtámadna titeket a kutya, akkor el tudnátok menekülni. De ez azért csak átmeneti megoldás, mindenképp tenni kell ellenük.
2010. júl. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BlacktigerXXX ***** válasza:
kell neki adni egy erősebb kutyát. Mire a hivatalban kezdenek valamit, lehet még 100x ráront valakire.
2010. júl. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 BlacktigerXXX ***** válasza:
előző vok. Nem vok állatkínzó, meg nekem egy vérszomjas 3 hónapos rotim van, de a gazdája ezután sem fog vele semmit kezdeni,a hivatal lassúcska picit magyarisztánban, így legegyszerűbb "elvenni" a hatalmat attól a kutyától. nem agyonütni,v ilyesmi, nem tehet róla hogy nem nevelték, és ő a falkavezérnek próbál feltörni. El kell venni a kedvét tőle.
2010. júl. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:
A jegyző azonnal intézkedik ilyen esetben. Sürgősen jelentsd be.
2010. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor olyan helyen sétáltam, ahol sok volt a kiszabadult/kóbor kutya mindig alaposan felszerelkeztem kövekkel.


Jelentsd fel, és a biztonság kedvéért, ha legközelebb arra mész, legyenek nálad kövek, vagy valami kutyariasztó felszerelés, biztos lehet ilyesmit venni.


Az a baj, hogy szerintem a hatóság semmit sem fog tenni. Legalábbis régebben, soha semmit nem tettek az ilyen esetekben. Ment a feljelentés, a nagy testű, neveletlen kutya meg továbbra is azt utcán.

2010. júl. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kicsit késve olvasom a kérdést...mi történt azóta azzal a döggel?
2010. okt. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kis"késéssel válaszolok:a kutyát pár héttel később megmérgezték és el is pusztult.Sajnáltam,mert nem ezt érdemelte,de a jelek szerint másnak is útjában volt.A nyugalom viszont nem sokáig tartott,már egy éve van azóta másik...Ő egy fokkal jobb,kisebb korában igyekeztem még vele megbarátkozni,de ő is ugyanúgy kijár,sokszor ki sem kell szöknie,a kapu nyitva,kutya-szintén kau-szabadon...Engem nem bánt,de támadott már meg néhány embert,illetve én sem merek a kutyáimmal arra menni.Jó hír viszont,hogy KÖLTÖZNEK!!! :))
2013. ápr. 16. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!