Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Szóval a rövid történet: február 26-án megharapott egy csau-csau. A gazdája póráz és szájkosár nélkül kint hagyta a téren (ahol lakok) lévő cukrászda előtt. Én arra sétáltam a kutyámmal (pincsi) sajnos nem láttam, hogy a bejáratnál ül a kutya mivel kicsi takarásban van a bejárat ahonnan én mentem. Mire megláttam már oda is ugrott. A kutyámat felkaptam (szegénykém harciasan védett volna alig bírtam lefogni :) a csau-csau meg beleharapott a combomba. Utána még jött volna nekem megint csak én pofán rugtam. Kijött a nő rárakta a pórázt mondtam neki megharapott a kutya kéne az oltási könyve mert mennék fel kórházba. Erre elhajtott, hogy pesten laknak a szülei laknak itt és hogy nincs itt az oltási könyve aztán faképnél hagyott. Én haza mentem (kb 100méterre lakok a cukrászdától) addigra átvérzett a nadrágom. Levettem bekötöttem a lábam felöltöztem és mentem a kórházba. Kaptam tetanuszt, de mondták, hogy ha nem kerítem elő a kutyát akkor veszettség elleni is kell stb. Meglett a kutya mert megkerestem, megvoltak az oltásai. Mondtam anyáéknak jelentsük fel, mert bőven 8napon túli sérülést okozott amit büntetnek 50ezerre. (hogy elmenje a kedve elengednie a kutyát amúgy később hallottam hogy emberre és kutyákra is agressziv). Anyáék nem foglalkoztak vele nem érdekelték mivan. Azóta a kutyát (ha itt vannak a szüleinél 20-30 év közöttiek amúgy) mindig itt a téren sétáltatják póráz nélkül (amúgy kb 200-300méterre lakom a szüleitől). Nekem már nagyon elegem van ebből, hogy mindig azt kell figyelnem mikor vannak itt meg hogy merre meneküljek el a kutya elől. Ugyan is nem hallgat rájuk csak terelgetik azt a kutyát... Egy hete felvettem videóra az ablakból ahogy póráz nélkül sétáltatja a nő a kutyát. Komolyan már azon vagyok, hogy elmegyek egyedül a rendőrségre és fejlenetem én ha a szüleimet ennyire nem érdeklik. Kérdésem az mit tudnék tenni? Mondhatni nem érzem magam így biztonságban itt. Mert sosem lehet tudni mikor futok össze velük megint. A nő is faképnél hagyott mikor mondtam neki mivan. Szüleik meg egyenesen még nekem álltak, hogy hát az nem úgy volt meg nem a kutya tehet róla biztos túl közel mentem hozzá. Meg még el se akarták hinni hogy megharapott megkellett mutatnom.(pedig orvosi leletet mutattam is nekik mikor mentem) Megmutatni nem tudtam mivel bevolt kötve. Mit tegyek? 16/l
2010. júl. 4. 22:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Egyszerű: haverkodj össze valakivel, akinek kaukázusi juhásza van, és egyszer menjetek vele arra sétálni ahol ez az eb kószál szabadon. Lássák a gazdái, hogy van nála nagyobb kutya is! Ha meg (remélhetőleg) nekimegy a kaunak, akkor így járt... :)))
2010. júl. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez tényleg remek ötlet.Én is gondolkodtam,de ilyen ötlet nem jutott volna az eszembe.Valami óriás kutyával le a térre,aztán kiváncsi lennék mi lesz.
2010. júl. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Létezik olyan,hogy kutyával való veszélyeztetés.

Kár,hogy rögtön nem hívtad ki a rendőröket és nem vetettél fel jegyzőkönyvet(tudom,akkor nem ez volt a fő gondod sérülten)most már nem tudod bizonyítani,hogy ez a kutya volt,ha csak szemtanú nem igazolja.

2010. júl. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam azon, hogy össze engedem a német juhászommal. De ő már idős 10éves. Nem akarom kitenni ennek. Ha még vagy két évvel fiatalabb volna simán (mert az a kutya is már vagy 8éves)
2010. júl. 4. 23:21
 5/19 A kérdező kommentje:
Van szemtanúm. Egyik ismerősöm pont a buszmegállóba áll-t amikor történt az eset. (olyan 50méterre van a buszmeg a cukrászdától) szóval látta. Meg hát tele volt mondjuk a buszmegálló meg biztos látták a cukrászdából is akik kinti asztalnál ültek. De van olyan is akit ismerek és látta.
2010. júl. 4. 23:25
 6/19 A kérdező kommentje:
Meg az ÁNTSZ-nek be lett jelentve és 2hétig elvileg nézték a kutya viselkedését. Akkor csak vissza követhető, hogy az a kutya harapott meg nem?
2010. júl. 4. 23:27
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A kutyát kutyával nem kell büntetni. Kérdés, ahol történt a dolog, mik a szabályok közterületen járó kutyánál. Van-e ott közter felügyelet? Ha van, azoknak szólhatsz, ha ismét szabadon látod.
2010. júl. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ne a kutyát "leckéztesd" meg, nem tehet róla, hogy ilyen idióta gazdái vannak :( Szólj vmi nagydarab ismerősödnek, hogy el kéne beszélgetni a "gazdival".
2010. júl. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen jelentsd fel, elég alapod van hozzá amint megírtad!Nehogy megismétlődjön mással, utálom az ilyeneket(csaus alak).
2010. júl. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsó előttivel. Nem a kutyát kell büntetni!

Az én kutyám nem támadna meg senkit (jó, oké, hogy yorkiról van szó, de az most lényegtelen:)) de hétvégén ahogy sétáltunk és pont egy sarokrészre értünk, kilépett a bokor mögül egy kislány, a kutyusom is akkor ért oda, és úgy megijedt, hogy nagyon megugatta. A kislány is megijedt egy picit, de szerencsére nem annyira, mint vártam.

Szóval lehet, hogy az a csau-csau sem azért harapott Beléd, mert marha agresszív, csak Te is írtad, hogy takarásban voltatok... elhiszem, hogy nem érzed magad biztonságban, de beszéld meg a gazdájával, hogy további lépéseket teszel, ha nem teszi pórázra.

Csak azt ne csináld, hogy neki ugrasztassz egy másik kutyát, mert ezek állatok, gondolatok nélkül, és nekünk embereknek vannak kiszolgáltatva. Ne élj vissza azzal, hogy Neked van esetleg egy még nagyobb kutyád, aki jól megtépi. Kár lenne őket jobban elvadítani, itt a gazda a hülye.

2010. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!