Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát, vagy gyereket könnyebb...

Kutyát, vagy gyereket könnyebb nevelni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy teljesen más a két dolog, az egyik egy állat, a másik egy ember. De, észre vettem, hogy van aki nem bír egy kutyával ordibál vele, a kutya lese sz... a gazdát, de 3 gyereket meg felnevelt, és jól neveltek a gyerekei. És láttam olyan embert, akinek iszonyúan jól nevelt a kutyája, de egy gyerekkel meg már nagyon nagy problémája van. Van aki azt mondja a kutya nem tud szándékosan kiszúrni a gazdájával, ha valamiért mérges rá, vagy hasonló, és szerinte a gyereket tudnak direkt rosszalkodni, ha nem tetszik nekik valami. És ezért inkább kutyája van mint gyereke, és azt mondja egy kutyával sokkal jobban jár az ember, mint egy gyerekkel.

Szerintetek egy kutyát tényleg sokkal jobb, könnyebb felnevelni mint egy gyereket?


2010. júl. 26. 12:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
én majd gyereket is akarok (nem mostanában) és tartottám már 3 kutyát is. még nem tudom a gyerekkel milyen lesz, de szerintem mindkettő hatalmas felelősséggel és néha gonddal jár, de mindkettőnek megvan a maga pozitív oldala. a kutya nem tud haragudni az emberre, télleg nem szokásuk diregt kiszúrni vele. a kutya örök társ. egy gyereket szerintem lyan szempontból nehezebb nevelni, hogy kamasz korában eléggé elszállnak és nehéz visszafogni őket. továbbá azok a tipikus gyerekes csínytevések.
2010. júl. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mindkettő nagyon nagy felelősség, de összehasonlíthatatlan a kettő. Hiszen a kutyának vezényszavakat, viselkedésformákat kell tanítani, míg a gyereknek a megfelelő neveléssel egy komplett tudásanyagot, kultúrát kell átadnunk, ami a kutya neveléséből hiányzik.
2010. júl. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Szétnézve az utcán,nem látok megnevelt gyereket,mindegyik elfut,sír,ordít,üvölt és zajt csap.Azonban a kutyák szépen csendben gyalogolnak.Szóval egyértelmű.Bár a sok hülye szülő hibája is,összecsinálnak maguknak egy kis nyomit aztán meg nem tudják megnevelni mert nem értenek hozzá meg le is szarják.És ezt a környezetük szívja meg mivel nagyonnagy a zajszennyezés...
2010. júl. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3 évi ovónéniskedés és 5 évi aktív kutyázás után egyértelműen jelenthetem hogy a kutyanevelés Sokkal egyszerűbb alapokon nyugszik. Ettől függetlenül lehet olyan aki nem ért hozzá, a gyerekneveléshez meg igen és fordítva, pl. mert nem akar annyi munkát belefektetni, egyszerűen nem motivált annyira mint a gyereknevelésnél.
2010. júl. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egy kutyát sokkal könnyebb, mert ha nem megy egyedül, elviszed kutyasuliba, ott mindent elmagyaráznak, megtanítanak a kutyáról. Viszont egy gyerekkel ezt nem tudod megtenni, mert sokkal összetettebb jelenség egy állatnál, sokkal változatosabb problémákkal kerülhetsz szembe.
2010. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szétnézve az utcán,nem látok megnevelt gyereket,mindegyik elfut,sír,ordít,üvölt és zajt csap."


Rossz utcákon jársz!Az én gyerekeim se angyalok, de viselkedni tudnak bárhol bármikor!De nyilván egy gyereknek nem az a dolga hogy nevelt felnőttként viselkedjen (ráér).

Kutyába is van nevelet, neveletlen meg gyerekben is ez igaz!!Ne felejtsük el csak a szülő és a gazdi hibája ez, nem pedig az üvöltő zajongó síró stb stb gyerkeké ill. kutyáké!

És nem lehet mindenki mindenben jó!Lehetetlen...

2010. júl. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

Kutyát azért könnyebb, mert sokkal fejlettebb az agyunk az övénél, és ha megismerjük a technikáit, akkor őket nagyon könnyen tudjuk manipulálni, olyan eszközökkel, amik számukra egyértelműek.


A gyerekeknek sokkal bonyolultabb a gondolkodásuk, emiatt őket azért nehezebb kicselezni, és nincsenek is olyan egyszerű, és szűmunkra könnyen felfogható eszközök. Ugyanakkor a gyerek a mi fajtánk, ezért ösztönösen jobban csináljuk, illetve mivel összetett gondolkodásuk van, meg tudunk velük értetni olyan összefüggéseket, minthogy ha esik az eső, és sáros a lábad, akkor le kell venned a cipőd, különben meg nem olyan fontos. Egy kutyát meg vagy mindig beengedsz, vagy soha, de azt nem várhatod tőle, hogy sáros lábbal megtorpanjon.

2010. júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Az első mondatban leírtad, hogy teljesen más a kettő, akkor minek akarod összehasonlítani? Ez olyan mintha azt kérdezném könnyebb-e átültetni egy szobanövényt mint ejtőernyőzni... Marhaság összehasonlítani.
2010. júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem a kutyát könnnyebb nevelni. Teljesen ösztönösen jól teszem. De a gyerekeket ki nem állhatom, nem is akarok. Tehát az valószínűleg nem menne mert nem tartom se érdekesnek se jónak a gyerekeket.

"Van aki azt mondja a kutya nem tud szándékosan kiszúrni a gazdájával, ha valamiért mérges rá, vagy hasonló, és szerinte a gyereket tudnak direkt rosszalkodni, ha nem tetszik nekik valami. És ezért inkább kutyája van mint gyereke, és azt mondja egy kutyával sokkal jobban jár az ember, mint egy gyerekkel." tehát ezzel a résszel értek egyet. Ha valaki a gyereket szereti akkor gondolom azt könnyebb neki nevelni.

2010. júl. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem hasonlítható össze! De sztem egyiket sem könnyű. :)
2010. júl. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!