Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát, vagy gyereket könnyebb...

Kutyát, vagy gyereket könnyebb nevelni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy teljesen más a két dolog, az egyik egy állat, a másik egy ember. De, észre vettem, hogy van aki nem bír egy kutyával ordibál vele, a kutya lese sz... a gazdát, de 3 gyereket meg felnevelt, és jól neveltek a gyerekei. És láttam olyan embert, akinek iszonyúan jól nevelt a kutyája, de egy gyerekkel meg már nagyon nagy problémája van. Van aki azt mondja a kutya nem tud szándékosan kiszúrni a gazdájával, ha valamiért mérges rá, vagy hasonló, és szerinte a gyereket tudnak direkt rosszalkodni, ha nem tetszik nekik valami. És ezért inkább kutyája van mint gyereke, és azt mondja egy kutyával sokkal jobban jár az ember, mint egy gyerekkel.

Szerintetek egy kutyát tényleg sokkal jobb, könnyebb felnevelni mint egy gyereket?


2010. júl. 26. 12:20
1 2
 11/16 Akiteki ***** válasza:
100%

Egyiket sem könnyű.

Bármelyikkel bármit csinálsz, mindig akad néhány okoskodó, aki odajön és beledumál, hogy nem jól csinálod.

Mint a passziánsz a lakatlan szigeten.:))

2010. júl. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

következetesség, nyugalom, türelem ez fontos mindkét esetben a modern gyermek és kutyapszichológia nagyon hasonló

egy kutya 2-3 éves gyermek értelmi és érzelmi intelligenciájával rendelkezik

manapság sok a hisztis, neveletlen, hiperaktív gyerek és kutya is -ugyanazon pontokon hibáznak a kutyat- és a gyereknevelésben is!

a gyerekeknek is kell feladat, szabályok, határok és jutalom ha megfelelt az előző feltételeknek, "megdolgozott érte" láthatja értelmét a cselekedeteinek

a képlet ugyanaz exercise, discipline and affection:D

2011. máj. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A kutyák nevelése számomra gyerekjáték ezért is szeretnék örökre kutyatartó lenni és gyereket nem tervezek az életembe.
2011. máj. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én sem terveztem, de mégiscsak lett. Sokáig bebörtönözve éreztem magam miatta.A kutyanevelés nálam is könnyebben megy mint a gyereknevelés. Meg a gyerek többe kerül.
2011. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
gyerkőcöt csak a kamaszkor kezdetéig könnyebb nevelni:))) Sokszor mondom nekik, hogy elcserélem őket inkább még 2 kutyára:))) (12, 16 évesek)
2011. máj. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
45%
Egyértelműen a kutya mert egy gyerek tényleg tud szándékosan rosszat tenni de egy kutya nem igen na meg egyerek tényleg sokkal többe kerül mint egy egy kutya és egy jól tanított kutya és sok szeretet kapó kutya bármit megtenne a gazdájáért egy gyerek meg jobb esetben le se tojja a szűlőt a kutya nem beszél vissza és szóval ezerszer jobb mint egy gyerek de természtesen ez is nevelés kérdése egy gyereket is lehet jól nevelni csak sajnos ma már olyanok aszülők hogy szinte parancsra megvesznek mident
2011. máj. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!