Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyermekek mellé (idegen...

Gyermekek mellé (idegen gyermekek is) milyen olyan fajtákat ajánlotok, melyek azért ha nagyon szükséges lenne (ne legyen) védenék is a saját családjukat? Nem kell a két kutyusnak kőkeménynek lennie, de ha kell, számíthassunk rájuk!

Figyelt kérdés

2020. ápr. 6. 17:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
22%

Dobermann!!! Nekem is van egy dobim.

A családdal nagyon kedves, cuki. Hűséges, könnyen tanul. Olyan 12-15 évet él. Igazi házőrző.

Esetleg annyi baj lehet vele, hogy agyon falánk. Figyelni kell hogy ne egyen nagyobb ételeket mert lenyeli egyben. De erre is megtudod tanítani hogy szépen egyén. Nekem sikerült.

2020. ápr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
71%

Sztm a Bull típusú kutyákat hanyagold gyerek mellé.

Nekem Pincsim van és Német juhászom. A Pincsi is véd ha kell, de sztm minden kutya. Csak nem mindegy, hogy egy betörő egy Yorkival vagy egy Kaukázusival áll szembe pl (bár simán lemérgezik). Ne ez legyen az elsődleges szempont sztm.

Sztm nektek egy Labrador is megfelelő! De nem mindegy, hogy értesz e a kutyaneveléshez meg pl mennyit tudnál foglalkozni vele. Ettől is függ, hogy milyen fajta illik hozzátok...?

2020. ápr. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
71%
12es vagyok! Még annyi, hogy normális tenyésztőtől hozzál kutyát, normális idegrendszerrel. De akár fajtamentést vagy menhelyet is nézhetsz. Bár gyerek mellé inkább kölyökkutyát ajánlok.
2020. ápr. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
42%

Ha nem akartok komoly személyvédő kutyát, hanem elég, ha csak olyan a kiállása, akkor sok fajta és keverék szóba jöhet. De szerintem ebben az esetben sok múlik a kutya természetén. A golden, labrador és hasonlók például nem az a tipikus őrző-védő fajták ;), de a mi világos goldenünk általában már a méretével és a nézésével komoly visszatartó erőt képviselt, ha szükség volt rá. Emellett jó jelzőkutya is volt, amivel sokakat megtévesztett. Viszont a dominanciára igen hajlamos volt, úgyhogy határozottan kézben kellett tartani őkelmét (a gyerekektől viszont olyanokat eltűrt... hogy inkább nem hagytam kisgyerekkel felügyelet nélkül, mert féltettem a kutyámat). Az egyik barátunk fekete labradorja szintén ilyen volt, egy másik labrador pedig a besurranó tolvajt tartotta sakkban (ehhez mondjuk az is kellett, hogy az illető féljen tőle).

Úgyhogy ha nem kell komoly védő kutya, akkor menhely, becsúszott alom, tenyésztős kutya is szóba jöhet. Az olcsó "fajtatiszta" (szóval üzletszerűen szaporított) kutyákat kerülném, mert idegrendszerileg és egészségileg sokszor ők a legproblémásabbak.

A másik, hogy ne csak a védelem és a gyerekbarátság alapján válasszatok! Például az erdélyi kopók jó fejek, állítólag szükség esetén megvédik a családot is, de ha nem vagytok nagyon aktívak, akkor valószínűleg nem ez a fajta lenne a legjobb választás. Ismerek/ismertem gyerekbarát rottweilert, dobermannt, németjuhászt, beauceront, malinois-t, hovawartot stb. de ha nincs kutyás tapasztalatotok és időtök a munkára, nem ideálisak.

Még valami: nem szerencsés, ha egy kutya úgy gondolja, az ő dolga eldönteni, hogy kitől védje meg a gazdáját.

2020. ápr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Részben (EZ) a kérdés onnan jött, hogy az igényeimnek (így kell írni, mert ha családot írok (nyugalom, tényleg enyémek lesznek az ebek, én foglalkozom főleg majd velük egyébként is), itt emiatt pár embernek leszedték a fejét, nem tudom mire jó ez az állandó, alaptalan, ismeretlenül ellenségeskedés) vagy két óriás schnauzer, vagy két orosz fekete terrier felene meg, de azt mondták néhányan, hogy (főleg az orosz) más gyermekekkel vicsorogva, ellenségesen lépHET fel, hiába arany a család csemetéivel. Az meg mégsem lenne szerencsés, hogy a véletlenül odatévedő aranyos gyermekek karját olykor-olykor leszakajtaná.
2020. ápr. 7. 12:17
 16/26 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, hogy ha én gyerekekre nem veszélyes fajtát szeretnék, akkor nem azt kérdezem, hogy "ha nagyon szükséges lenne (ne legyen) védenék is a saját családjukat" meg "ha kell, számíthassunk rájuk!". Szerintem neked egy Labrador vagy Golden lesz a megfelelő fajta.
2020. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Erről beszéltem. Hogy HA kell, védjen, de a gyerekekre (máséra se) ne vicsorogjon. Még azt is direkt odaírtam, hogy véletlenül sem kell kőkeménynek lennie. Te ilyen fajtát akarsz, pedig nekem (ami mindenki másnak is a lehető legjobb választás az életében) az arany középútra van szükségem!
2020. ápr. 7. 14:41
 18/26 anonim ***** válasza:
De mégis mitől védjen meg???
2020. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 komis1 ***** válasza:
56%

Nincs ilyen kutyafajta, amit te keresel. Ha azt akarod, hogy megvédjen téged és a családot, de veletek kedves legyen, olyat lehet találni. De azt nem lehet elvárni, hogy mindeközben az idegenekkel is barátságos legyen.

Értsd meg, azért véd meg titeket, a családját az idegenektòl, mert az idegenekkel szemben bizalmatlan! Olyat is lehet találni, amelyik keblére ölel minden idegent, de ő az idegenekkel szemben nem fog védeni, ő az, aki pacsit ad a betörőnek.

Ui.: Akik szerint a kutyának nem lehet önálló döntése, azok valószínűleg olyan kutyát szeretnének, amelyik mellett nyugodtan bemászhat a kerítésen egy idegen, elrabolhatja a kertben játszó kisgyereket. Elvégre a kutya szerintük önállóan nem cselekedhet.

Szerintem meg az ideális kutya a pásztorkutya, amely fajtákat évezredek óta arra szelektáltak, hogy önálló döntéseket hozzanak. Mellettük nem is mászhatna be idegen a kerítésen, ha mégis, pórul járna.


Az meg - valljuk be -, nem mindennapos, hogy a család otthonában idegen gyerekek/felnőttek tartózkodnak. Elvégre nem kocsma, de nem is óvoda az. Egy-egy alkalommal, családi esemény, baráti összejövetel során ez megtörténhet, de mindezek mindössze párszor fordulnak elő évente. Ilyenkor el lehet zárni a kutyát. Épp ezért érdemes neki csinálni egy kennelt, ahova szükség esetén elzárható, akár vendégség, akár óraleolvasó jövetelekor.

Első komondorom széttépte volna, ha bejön, mostani komim nem bántaná, ha ott van a gazdi és fogja, de a leolvasó nem mer bejönni, ameddig látja a kutyát.

2020. ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
47%

Ui.: Akik szerint a kutyának nem lehet önálló döntése, azok valószínűleg olyan kutyát szeretnének, amelyik mellett nyugodtan bemászhat a kerítésen egy idegen, elrabolhatja a kertben játszó kisgyereket. Elvégre a kutya szerintük önállóan nem cselekedhet.


Mert ez is aztán mindennapos dolog... Ja, nem...

2020. ápr. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!