Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyermekek mellé (idegen...

Gyermekek mellé (idegen gyermekek is) milyen olyan fajtákat ajánlotok, melyek azért ha nagyon szükséges lenne (ne legyen) védenék is a saját családjukat? Nem kell a két kutyusnak kőkeménynek lennie, de ha kell, számíthassunk rájuk!

Figyelt kérdés

2020. ápr. 6. 17:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
76%

Elsőre írtam volna a kuvasz. Imádja a család gyerekeit, megvédene,ha kell.

De így ebben a formában nincs fajta, ami neked jó lenne. Ez nem el várható együtt egy kutyá0tól. Persze teszem azt, barátságos az idegen gyerekkel. De mondjuk játék közben fellöki a tiédet, az elkezd sírni, kiabál, akármi. Ezt a kutya simán bajnak láthatja és siet megvédeni. Máris baj van, pedig csak azt tette, amit vártok tőle. Kell egy jó kennel, és ha idegen gyerek megy, zárjátok be addig a kutyát.

2020. ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Erről beszéltem. Hogy HA kell, védjen, de a gyerekekre (máséra se) ne vicsorogjon."

Tisztázzuk: Védés alatt azt érted, hogy ha kell támadjon rá a késsel szurkáló emberre a kutya vagy csakis kizárólag fenyegessen agresszív ugatással? Az utóbbi még OK lenne az őrző-védő fajtáktól, de azokkal tréningre kell járni és tudni kell kezelni őket. Én egy képzett ő-v kutyát nem engednék el egyedül a gyermekemmel, mert ha tényleg jön egy olyan ember, akkor nem biztos, hogy lesz annyi higgadtság a 10 éves gyerekben, hogy visszafogja a kutyát (eleve meg sem tudná tartani pórázzal, ha arra lenne szükség). Amúgy is, ha visszafogja és emiatt felbátorodik az illető, akkor első dolga lesz leszúrni a kutyát, ebben az esetben mit fog tenni a gyerek? Ha a kutya rátámad az illetőre, akkor csonttörés, mart seb, ha olyan helyre kap, akkor simán el is vérezhet, ezek pedig mind bűncselekménynek számítanak. Fogsz majd évekig bíróságra járni és gyomoridegekkel figyelni a kutyára, hogy ne tegyen semmit, ami az elaltatásához vezet?


Továbbra is tartom, hogy inkább válassz valamilyen alapfajtát. Egy labradort pl. simán meg lehet tanítani agresszív ugatásra, ennél többet szerintem ne akarj.

2020. ápr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
77%
Német boxer
2020. ápr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
71%
#19 Az azért nagyon nem mindegy, hogy a kutya akkor cselekszik önállóan, amikor a gazdája nincs ott vagy akkor, amikor a gazdájának kell(ene) határoznia a hogyan továbbról. A kutyánk őseit arra tartották, hogy tanyákat őrizzenek, ezért nem várhattak ilyen esetben a gazda utasítására. A mienk sem lett hűtlen a véréhez, ha valaki betéved a területére, sakkban tartja, amíg nem jövünk és ez jól van így. Viszont ha az utcán az én engedélyem nélkül (tiltásom ellenére) nekimenne valakinek, hogy megvédjen, leszedném a fejét.
2020. ápr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Leonbergi
2020. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Uszkár

Nagyon sok oldalú és okos kutya szinte bármire megtanítható


Nekem is az van és őrző védő kutyus

2023. jún. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!