Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan menők a Népszigeti...

Miért olyan menők a Népszigeti kutyások?

Figyelt kérdés
Láttam a videójukat, mindegyik, ami a honlapon is kint van, én is lenyűgözve nézem. Meg könyvet is írt Vámosi-Nagy Nóra. De, láttam milyen drága az iskolájuk. Csak azt ne mondjátok, hogy csak ők tudnak ilyen dolgokat tanítani. Azt hallottam, ezt más jobb kiképző is megtudja tanítani idővel, és más kutya-gazda is megtanulhatja, csak a Népszigeti kutyásoknak nagyon jó a marketingjük. Azt is hallottam, de lehet ez hülyeség, hogy ott inkább csak a jobb kutyások kerülnek be, akiknek nem megy annyira, azok nem jutnak oda be, akik a TV-be vannak, meg videóba, és keverék kutyákat nem szívesen látnak, bár mondjuk ezt kétlem. Tényleg így van? Mit gondoltok?
2010. júl. 28. 20:59
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

az összes kutyafajtát szeretniük kell, ha ilyen nagy kutyások...

de odamehetsz egy tapasztalati körre... pl csak egy leckére vagy ilyesmi. és akkor kiderül milyen a hangulat

2010. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem ismerem őket , de sztem ez is olyan mint a sport : csak a jobbak jutnak be egy ilyen show bemutatócsoportba , sportnál ugyan ez van mondjuk egy országos versenyen.


Meg sztem az sem mindegy , milyen beállítottságú a képzés.Pl ahova én járok suliba , inkább az örző-védő dolgokat csináljuk , de van agility pálya is(de nem sok mindenkit érdekel).Ők gondolom inkább az ilyen show jellegű dolgokat tanítják a kutyáknak.(bár tényleg nem ismerem őket)

2010. júl. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 Akiteki ***** válasza:
100%

Azért, mert kialakítottak egy show csapatot, még mehetnek oda kezdők is. Nem mindenki megy bemutatózni, csak a profik.

És igazad van, jó a managalés. Nekem nem vált be, az én kutyáim másfajta tanítást igényelnek.

2010. júl. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
61%

Egyáltalán nem drága az iskola. 7 hetes tanfolyam, heti 2*1,5+1 pót óra az összesen 28 óra. Ha a pótórákat nem számoljuk, akkor 21. 47000 forint / 28 óra = 1678 Ft/óra. És két tanfolyam után már lehet menni a klubfoglalkozásra, ami jóval olcsóbb. A vidéki tüköriskolákban pedig olcsóbb a tanfolyam is (kb. 30000), dehát BP-en minden drágább.


Persze van feleennyiért is, de mi hiába fizettük hónapokig az olcsó kutyaiskolát, valódi segítséget nem kaptunk.

2010. júl. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Én soknak tartom ezeket a dijakat. Millio kutyaiskola van ahol a havidijak 4-6-8 e ft-ok, ami min. havi 8 alkalom. Én egyéni foglalkozásért fizetek 1000 ft-ot, amiben benne van a nyom, fegyelmező, ö.v.

Ráadásul mire eljutsz odáig, hogy BH-hatsz, kifizettél egy rakat pénzt, ugytudom 2 tanfolyamot el kell végezned.

Jó a marketing. De kinek a pap, kinek a papné,mindenkinek más szimpatikus.

2010. júl. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát én akárhogy is nézem , 1700ft/óra sztem nagyon drága.Felénk 800ft/alkalom (ált. 1,5-2 óra egy alkalom)
2010. júl. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így drága, de ezt csak kétszer kell kifizetni, utána a klubfoglalkozások már nem drágák. Mifelénk 3 másik kutyaiskola is van, mindenütt jóval olcsóbb az óradíj, mégsem járnék azokba. Nem azért, mert olyan sok pénzem van, hanem épp azért mert kevés, így mengézem, hogy hova teszem azt a keveset. Mint a 21:35-ös válaszomban írtam, jártunk mi is 800 forintos suliba, de az annyit is ért. Az havi 6400 forint pénzkidobás volt. Ráadásul a tanfolyami rendszert is jónak tartom. A másik iskolában is az volt az egyik legnagyobb baj, hogy állandóan jöttek-mentek az emberek, mindig változott a csapat és soha sem volt egy azonos alapokkal rendelkező társaság. A tanfolyami rendszer ezt a problémát is kiküszöböli.

Ettől függetlenül vannak más olcsóbb és jó kutyaiskolák is. Ha valaki nálam érdeklődik, én mindig elmondom az alternatívákat és javaslom, hogy menjen el megnézni mindet és válassza a számára szimpatikusat. Mindenki más, az emberek és a kutyák is, nem mindenkinek azonosak az igényei. Aki szeret pórázon masíroni a kutyájával fojtó nyakörvvel, az is megtalálja a neki való iskolát, aki szerint az ültetést segglenyomással hatékony megtanítani, az is, meg aki szereti, ha a kutyák póráz nélkül szabadon tanulnak, az is.

2010. júl. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
71%

Én hozzájuk jártam, nagyon megérte, és a kiképzés vezetői tanfolyamukat is elvégeztem már azóta.


Ez egyébként teljesen igaz, amit előttem írtak, hogy a Klub az már csak havi 6 ezer forint, és a klubtagok szakmai segtséggel agilityzhetnek, ÖV-zhetnek, nyomkövethetnek, komolyabb engedelmességi vizsgákra gyúrhatnak, stb.


A bemutató csoport a legelhivatottabbakból áll, meg hát ahhoz el kell jutni egy bizonyos szintre a kutyával. és utána is folyamatosan dolgozni. Heti két-háromszor gyakorolnak nyilvános helyeken csapatban, ezen kívül mindennap vagy kint a sulin, vagy otthon, vagy kiscsapatban.


De alap ügyességi feladatokat már a középfokon is elég sokat tanítanak.


Szerintem az bennük a fantasztikus, hogy nem zárkóznak el semmitől, nincsenek meghatározott módszereik, minden kutyának megpróbálják megkeresni a neki legmegfelelőbb módszert. Nem mondják azt semmilyen kutyára, hogy valamire nem alkalmas, maximum azt, hogy nehéz lesz.


Náluk van őrző védőző westi, és nyomkövető mopsz is.


És a kutya minden hibájának a gazdiban keresik az okát. Nekem nem csak a kutyámmal segítettek sokat, hanem magammal is. Sokkal összeszedettebb vagyok, sokkal nagyobb az önfegyelmem, kiegyensúlyozottabb is vagyok mióta hozzájuk jártam.


Én úgy gondolom, hogy nem drágább egy nyelvóránál, és tulajdonképpen itt is egy nyelvet tanulsz, a kutyádét.


NEkik nem az a céljuk, hogy póráz felhúzásra üljön a kutya, hanem hogy bármilyen kutyák rohangálnak körülötte, ő akkor is tudjon póráz nélkül a gazdira figyelni. Megtanítják a kutyákat egymással is úgy kommunikálni, hogy a kis Yorkinak semmi gondot nem okoz kijönni egy nagy Rotweilerrel.


MOndhatnám még órákig miért szerettem beléjük, de most abbahagyom inkább.


Nekem sosem tetszettek a hagyományos sulik, a Tükör módszer viszont egy annyira más és jó szemlélet, hogy a világ minden tájáról csodájára járnak. Nórának a két ivaros kan argentin dogja csodálatosan dolgozik együtt, pedig ugye állítólag két kan argentin dogot nem lehet együtt tartani. Szerintem ez is sokat elárul.

2010. júl. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon szeretném kipróbálni a népszigeti sulit, sajnos, most idő é pénzhiány miatt nem lehetséges de hát majd egyszer. :)
2010. júl. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTE etológia tanszékkel közösen évek óta tökéletesítik a módszerüket, ami teljesen a sajátjuk, és már külföldön is hatalmas iránta az érdeklődés. Teljesen másképp tekintenek a kutyázásra, mint bárhol máshol (legalábbis amikkel én találkoztam). Folyamatosan megkérdőjelezik magukat, és mindig azt mondják, hogy van még tanulni, van még mit tökéletesíteni. Rendkívüli alázattal viselkednek a kutya mint faj iránt, és mindent megtesznek, hogy a kutya a természetének lehető legmegfelelőbb módon tanuljon. Nem alkalmaznak kényszert semmilyen feladatnál, elsősorban pozitív megerősítéssel dolgoznak, legyen szó akár Pit Bullokról is, és működik!


Egyébként a Tükör módszert nem csak a népszigetesek használják, hanem mostmár tovább adják másoknak is, a www.tukormodszer.hu oldalon megtalálod a többi tükör iskolát is.


Az ő találmányuk a K99 vizsgarendszer is: http://www.youtube.com/watch?v=a-8rY-67Bh4


Itt nézhetsz náluk vizsgázó kutyákat különböző ágazatokban, különböző szinteken: http://www.youtube.com/results?search_query=k99+vizsga&aq=f


Egyébként az első alap tanfolyam után ilyet vizsgáznak a kutyák: http://www.youtube.com/watch?v=4kOD5Ocbjkg


Nem tudom, hogy az olcsóbb hagyományos iskolákban idáig mennyi idő alatt jutnak el, de eleht, hogy kifizetsz ennyit te is, mire idáig eljutsz :)


Nekik nem a vizsga a cél, hanem hogy minden kutya a lehető legjobban be tudjon illeszkedni a kutyák és emberek által közösen lakott élettérbe, hogy agresszió és konflktusmentesen tudjanak együtt élni a több kutyával, és minden helyzetben tudja kontrollálni a viselkedésüket.

2010. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!