Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyások! Mit...

Tapasztalt kutyások! Mit jelent az, hogy a kutyára stresszhelyzetben soha nem szabad még rászólni sem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tapasztalt,azért kérdezem.Itt valamelyik hozzászólásnál olvastam,hogy kutyiskolában is tanítják,hogy állítólag egy kutyára stresszhelyzetben még rászólni sem szabad! Ez mit takar?

És mi van akkor,ha muszáj? Mondjuk egy ember a tét (bár egy jól szocializált kuytának nem volna szabad embert ok nélkül bántani)?

Ha valakit megharap,azért feljelenthetnek!

Légyszi ezt magyarázza el valaki!

(Azt hiszem egy olyan kérédsre írták mint választ,ahol a gazdi kutyája kiszökött,anikor vissza akarták hívni vagy húzni vagy nem tudom,megharapta a gazdit,mert ott volt másik két kutya a kerítés mögött vagy valami ilyesmi...)

Köszi!


2011. aug. 16. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Azért nem kell ilyenkor egy kutyára rászólni mert pl: ha téged valami idegesít akkor valaki szólongat piszkál húzza a nyakad nem idegesítene még jobban?

Ilyenkor ( ha nincs senki veszélyben) hagyjuk békén az ebet mert veszélyes lehet mivel felpörgette magát felment az adrenalin szintje és ideges lesz . :)

Egy tapasztalt havanese gazdi.

2011. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%

Hát pl. ha te is tök ideg vagy,nem tudsz nyugodt lenni mert valami miatt felidegesítetted magad,és ha valaki hozzád szól vagy valami,akkor leordítod,neki mész az illetőnek meg minden :D

na látod..ez így van a kutyáknál is ;)

2011. aug. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt azért másképp értelmezem. Nyilván, ha valakit megharap(na) a kutyám, akkor nem hogy rászólok, hanem iszonyatosan megszídom, és olyan büntit kap, hogy egy életre megtanulja (nem verésre gondolok)

Szerintem ez arra vonatkozik, hogy például épp sétáltok, és tőletek nem messze elkezdenek tüzijátékot lövöldözni. A kutyák 99% ettől megrémül. Ilyenkor nem kell rávetni magad, és nyugtatgatni, maradj természetes, mintha mi sem történt volna.

Az én kutyám is megijed egy kicsit, de nem pánikol túlságosan. Látom, hogy hegyezi a fülét, és a farkát is beljebb húzza. Én ilyenkor rá sem hederítek, max szólok neki, hogy jöjjön tovább, és ha rámnéz, akkor nagyon kedves hangon megdícsérem, hogy ügyes. Érezze a nyugodtságot a hangodban, hogy nincsen baj, nem történt semmi olyan, amitől félnie kellene.

Ugyanez vonatkozik arra, ha pl. vihar van. A legtöbb kutya fél. Az én 5 kilós ebem max a füle hegyét mozdítja akkor is, ha az éjszaka közepén hatalmas égzengés van.

Nem kell túlreagálni, és akkor a kutya számára ezek "természetes" jelenségek lesznek.

2011. aug. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is erról van inkább szó, hogy félelmi reakciót nem szabad tiltással kezelni.
2011. aug. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!