Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya megnyalja az...

Ha egy kutya megnyalja az ember száját vagy belenyal a nyelvével a szájába azt miért szeretik sokan?

Figyelt kérdés

Én pl nem engedem, hogy az arcomat nyalja. Főleg nem a szám. Azt végképp nem, hogy nyalogassa a fogaimat.


Viszont többeket is ismerek, meg látom online is hogy szinte csókolóznak a kutyával.


Ezt csak szerintem nem higiénikus? Miért teszik ezt?



2020. jún. 7. 02:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
47%
Én se szeretem, de szerencsére az enyém nem is nyalakodós.
2020. jún. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
27%

Apam mindig azt mondta amikor finnyaskodtam:


"na mi van kiscsavo (?) ha egy kicsit budos a sz@r, mar meg sem eszed?" ... jelentsen barmit is :)

2020. jún. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem meg foglalkozzatok a magatok dolgával, ti csiklandós kárókatonák!
2020. jún. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
35%
Aki túlzásba esik, azt én sem tartom normálisnak, de amikor a kutyám úgy ébreszt, mikor épp nem én ébresztem, hogy odajön és elkezdi nyalogatni az arcomat, azt nem tudom megelőzni például. Amikor tudom, megakadályozom, és meg is tanulta, hogy ha éppen játék van, akkor is azért lehetőleg az ilyen hízelgés tabu, de amikor épp nem úgy sikerül, hát letörlöm és kész, az utcán is bármi belerepülhet a számba, főleg mostanában voltak olyan szelek, hogy ki tudja, milyen szarságokat vitt szanaszét.
2020. jún. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
65%
Én sem engedem, hogy a kutyám a számat nyalja. Mindazonáltal nem értek egyet azzal az állítással, hogy tele van a nyáluk mindenféle bacival. A kutya ragadozó, de a dögöt sem veti meg. A dög romlott hús, a kutya nyála éppen ezért penicillint tartalmaz. Régen a sebeket is velük tisztíttatták ki, és a nyáluktól sokkal hamarabb is gyógyultak a sebek. Más állat ürülékét is azért fogyasztják előszeretettel, mert a nyáluk penicillintartalma miatt meglehetősen gyatra a bélflórájuk, és utánpótlásra van szükségük.
2020. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 csux2 válasza:
57%

Tizenötös ez egy baromság!!!

Itt a korrekt válasz.

Általában véve elmondható, hogy egészséges gyermekekre és felnőttekre nézve egészen minimális veszélyt hordoz magában, ha megnyalja őket egy kutya. Problémát elsősorban egy olyan baktérium, a Capnocytophaga canimorsus okozhat, amely mind az ebek, mind a macskák nyálában természetesen előfordul. A fertőzéshez ugyanakkor szükséges, hogy a kórokozó valahogyan bejusson a véráramba. Ez megtörténhet úgy, ha az állat egy nyílt bőrsérülést nyal meg, továbbá akkor, ha megharapja az embert. Afertőzésrizikója elsősorban legyengült immunrendszerű személyeknél magas, így például cukorbetegeknél, rákbetegeknél, alkoholfüggőknél, nem kezelt HIV-fertőzötteknél, illetve azoknál, akiknek eltávolították a lépét.


Önmagában az, hogy a kutya nyála kontaktusba kerül a bőrünkkel, még nem jelent kifejezett veszélyt, különösen, ha az érintkezés után azonnal megmosakszunk. Az említett baktériumfaj mellett ugyanakkor más mikrobák, paraziták is jelen lehetnek a kutya nyálában, így összességében az sem szerencsés, ha a szánkat, orrunkat vagy szemünket nyalja meg az állat. Jobb, ha elkerüljük az ilyen helyzeteket.

2020. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
30%
A penicillint amúgy is egy gomba termeli...Gondolom emlékszel még biológia órára a penicillin felfedezésére, mert már 10-20 éve is tananyag volt. Ekkora hülyeséget összehordani...Hogy le lettek már azok pontozva, akik szerint sem normális, ha a kutyával csókolózunk. XD Na mindegy. Csókolgassátok, csak aztán ne csodálkozzatok, ha elkaptok egy jó kis fertőzést.
2021. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!