Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát milyen helyeken alkalma...

Kutyát milyen helyeken alkalmaznak arra, hogy segítsen az embernek?

Figyelt kérdés
Bármire? Ha szeretném, h segítsen a munkáimban, a kertben, háznál (hozzon ide ezt-azt, rakja oda ezt-azt lehet?
2010. aug. 13. 10:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
köszi a választ! És az apportozásra pontosan hogyan tanítsam? Az van általában, hogy eldobom a labdát, hogy hozza vissza, és vagy visszahozza, és leejti előttem/mellettem valahol kicsit távolabb, pedig én azt szeretném, hogy a kezembe adja, vagy pedig nem hozza oda, csak rágcsál...
2011. máj. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Egy valamilyen tárgyra köss rá egy hosszabb madzagot dobd el közelre és amikor megfogja akkor hívjad és a madzaggal húzd magad felé és amikor eléd ér de a tárgy a szájában, fogd meg te is és húzogasd te is vele együtt és mondjad közben neki, fogod-tartod-okos! Mikor látod, hogy nem ereszti el magától és ő is rángatja veled együtt, akkor mondod neki, hogy ereszd, és vedd el tőle a tárgyat.

Amikor huza-vonáztok akkor mindig hátrálj és húzd a kutyát közel magadhoz.

Mikor a kutya előtted van és a szájába a tárgy és kiakarná idő előtt köpni akkor bal kézzel nyúlj az álla alá és a másik kezeddel pedig az ornyergénél tartsd enyhén összefogva a száját, hogy ne tudja kiköpni, közben mondjad neki,hogy TARTOD! OKOS! Utána meg vedd el tőle azzal a szóval, hogy ERESZD!

Ezt ismételgesd, de ne sokáig, mert megunja.

2011. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!