Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta való inkább...

Melyik kutyafajta való inkább első kutyának? Beagle, standard tacskó, basset hound, puli vagy pumi?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy alapvetően más tartási körülményeket igényelnek...

2021. jan. 3. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem a Basset Hound.

Esetleg a tacsi.

2021. jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Puli
2021. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

A pulival a legkönnyebb, de a többi is mehet kezdőnek.


A pumi azért szeret "beszélgetni", a maradéknak pedig nagyon nehezen tanítható csak a póráz nélküli séta(már ha ez egyáltalán cél), de emberekkel, más kutyákkal általában barátságosak, szóval nagy baj nincs velük.

2021. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Amelyikkel bánni tudsz, és passzol az életviteledhez.
2021. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Beagle, basset, tacsko vadaszkutyak = makacsak, nehezen nevelhetoek, elso gazdinak meggyulhet veluk a baja. DE kutyasuli segitsegevel mukodhet.

Pumi, puli terelokutyak = okos, egyuttmukodo, konnyen kepezheto, alkalmazkodo, ellenben eleg nagy szajuak, de a felesleges ugatasrol leszoktathatoak.

Nekem feher puli volt az elso kutyam, 8 eves koromban kaptam. 12 voltam, akkor kaptam a 2.pulimat, o fekete. Tavaly amikor 18 lettem, lett meg a 3.pulim, o meg vadas/ordas. Mindegyik lany, imadom oket. Tisza-Bogar-Vackor.

2021. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Hát elsőnek nem javaslom a Pulit, Pumit egy kevésbé tapasztalt gazdát hamar kijátszanak, illetve ha nincs meg a lemozgatás, mentális fárasztás könnyen a fejedre nőnek. Első kutyának esetleg ezek közül a tacsit ajánlom.
2021. jan. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Nekem először beaglém volt és nem bántam meg szuperül boldogultunk.
2021. jan. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Borcika ***** válasza:
Puli vagy pumi. A basset hound a beagle és a tacskó elég makacs és önfejű, első kutyának nem jók!
2021. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Puli és Pumi is elég makacs, egy kezdő gazdát hamar kijátszanak
2021. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!