Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire nagy baj, ha a...

Mennyire nagy baj, ha a kutyám pedigreet eszik?

Figyelt kérdés
Kistestű kutya (4kg) és elsősorban anyagi okokból választottam ezt a tápot. Most egy éves és lassan le kellene váltani a kölyök tápot. Egy Bosch, vagy Briantos jobb lennne? A Chappi és Brit Premium ki van zárva.
2021. márc. 9. 14:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
61%

#10. Értem, de a nettó minimálbér 112 ezer forint.


Ha csak ennyit is keresel, ha nem tudsz ebből havonta 5-6 ezer forintot a kutyádra fordítani, akkor miért vállaltál állatot?

2021. márc. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
46%
Pedigree-Chappy aran siman fozhetnel neki csirkenyakat-farhatat egy kis zoldseggel es rizzsel ... lenyegesen jobb kaja lenne ugyan azon az aron.
2021. márc. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nem havonta 2000-et költök a kutyára.

Csak a rendszeres költségek:

Táp: 2000

Féreghajtó+kullancsvédelem:1500

Kutyaiskola (havi 1-szer): 2500

Erre még rájön az állatorvos, kb. félévente egyszer, a jutalomfalatok, játékok, stb.

2021. márc. 9. 18:17
 14/22 A kérdező kommentje:
+ egyetemista vagyok, szóval nem dolgozok főállásban
2021. márc. 9. 18:20
 15/22 anonim ***** válasza:
26%
Hiaba pontozott le barki is ... csirkenyak ... farhat ... zoldseg ... rizs. Jobb mint a Pedigree es a Chappy!!!
2021. márc. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
47%
Zuza-csirkemaj-sziv-zoldseg-rizs.
2021. márc. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
42%
Azt adsz a kutyadnak amit tudsz ... vegul is csak tizenevig el.
2021. márc. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
58%
A Britnél az én kutyámnak is volt hasmenés, a Bosch és a Briantos sem rossz, ha a kutya szereti, de ne vegyél egyből nagy csomagot, próbáljátok ki próbacsomagban, aztán meglátod. Viszont nem árt, ha figyeled a szemméretet, mert az én kutyámnál ott bukott el több táp is, pedig ő 9kg, nagyobb a tiédnél, de jobban eszi a kisebb szemű tápokat, a tiédnél ez még fontosabb lehet.
2021. márc. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
58%

"egyetemista vagyok, szóval nem dolgozok főállásban"

Szupi, ha már bekerültél egyetemre, akkor feltételezhető, hogy tudsz értelmezve olvasni ;)


Tehát, a kajákon - mint azt te is tudod - mennyiségi sorrendben vannak feltüntetve az összetevők (ezért néha trükközni szoktak a gyártók és szétszedik a különböző fillereket, na de shebaj).


Tehát Pedigree (Adult marha & zöldség), összetevők: Gabona, hús és állati melléktermékek (18%, többek között 4% marha a barna darabkákban), olajok és zsírok (többek között 0,4% napraforgóolaj), növényi fehérjekivonatok, növényi melléktermékek (többek között 1% szárított répaszelet), zöldség (4% sárgarépa a narancssárga darabkákban, 4% borsó a zöld darabkákban), ásványi anyagok.

Ebből azt kellene tudnod kihámozni, hogy: 1. Tele van gabonával. 2. Hús és állati melléktermék = vágóhídi maradék (csőr, toll, stb.), amiből 18% van a tápban. 3. A gyártó ebből 8% marha eredetűt garantál, de csakis a barna színű szemekben. 4. A növényi fehérjekivonatok nehezen emészhetőek a kutya számára, de megdobják fehérje arányát az analitkai összetevőkben.

15 kg / 666Ft


No, ehhez képest képest a Bosch mindeképpen jobb: pontos megnevezéseket használ, pontos arányokat ír már az összetevőknél is, illetve friss hússal és szárított van benne "hús és állati melléktermékek" helyett.


A Fressnapfos Premiere Best Meat szintén 700Ft/kg árkategória, szintén valódi húst tartalma van, ráadásul gabonamentes, ami sose rossz.


Érdekes, többször is hallottam már, hogy a Brit hasmenést okozott, viszont azért van még mindig az ajánlottak között, mert ár-érték arányban piszkosul jó (azoknak, akinek beválik).

2021. márc. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
35%

"A Brit Premiumtól hasmenése volt."

Ajánlottak más tápot is.


"A Pedigreevel kb. 2000 Ft-ra jövök ki egy hónapban."

Hát, ha neked csak ez a szempont, akkor tényleg nem fogsz jobbat találni, mert legolcsóbb csak egy van mindenből. Hogy minek kellett neked kutya ilyen anyagi helyzetben, azt nem tudom.

2021. márc. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!