Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya esetén ti hogyan/...

Kölyök kutya esetén ti hogyan/mivel védekeztek kullancsok ellen?

Figyelt kérdés

Van egy amstaff németjuhász keverék kiskutyám, 10 hetes. Erdő mellett lakunk, és elég fertőzöttnek nyilvánítható a terület. Hogyan tudbám őt védeni a legjobban? Van egy ilyen nyakörvem: [link]

Mivel a kutya még kicsi, bőven nőni fog, be tudom úgy állítani (le tudom úgy vágni a nyakörvet), hogy a következő 5-6 hónapban is használható maradjon? 3 hét múlva megyek dokihoz a második oltásra, multkor el felejtettem megkérdezni, hogy kullancs (betegségek) ellen van e valami oltása (ha jól tudom van ilyen, de kutya téren nem vagyok túl tájékozott), amennyiben van akkor be adatom neki amint lehetséges. Macskámnál spotonnal védekezek, az egészen jól működik, lehet neki is azt kellett volna inkább vennem?



2021. ápr. 27. 17:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Mint felnőtt kutya esetében.
2021. ápr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%

Kullancsok ellen alapvetően belsőleg és külsőleg védekezhetsz, teljes védelemről csak ezek együttes használatával beszélhetünk, külön-külön nem.


A belsőleg ható készítményektől ugyanúgy belemegy a kutyába a kullancs, csak elpusztul, amikor megcsípi. Ettől még fertőzött kullancs esetén lehet probléma (hozzáteszem nem gyakori). De fogsz kullancsot találni a kutyán/kutyában ebben az esetben. Ezekről a készítményekről lehet találni rémtörténeteket az interneten, de tudományos alapja ezeknek ritkán van.


A külsőleg ható készítmények elvileg azt gátolják meg hogy a kullancs egyáltalán belemenjen a kutyába, ugyanakkor sok így is belemegy, és miután nincs a kutyában semmi ami elpusztítsa őket, addig maradnak amíg észre nem veszed, a kutya ki nem kaparja vagy maguktól nem távoznak, így a fertőzés veszélye is sokkal nagyobb.


Nekem egy dupla bundájú, viszont világos szőrű kutyám van, tehát ha még csak mászkál rajta a kullancs azt észreveszem, ha már belement, azt viszont a vastag szőre miatt esélyem sincs. Úgyhogy én a biztonság kedvéért Bravecto-t adok neki, a saját kertembe minden évben jön a kullancsirtó (évi 20-40 ezer forintos tételről beszélünk egyébként, megéri), szezonban pedig igyekszem séta közben kerülni a nagyon erdős részeket, vagy ha nem akkor figyelem a kutyát hogy nincs-e rajta kullancs és igyekszem meg se várni hogy belemenjen.

2021. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Happy Pet Guard csepp és nyakörv, DM-ben lehet kapni, nekünk csak ez vált be.
2021. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, ezek természetes, illóolaj hatóanyagú szerek, szóval biztosan nem ártnak kölyöknek sem és nem allergizál.
2021. ápr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Szintén nyakörv.
2021. ápr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi.
2021. ápr. 27. 22:11
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

Ha nem akarod a kutyád veséit/máját roncsolni, akkor ne adj neki bravectot, nexgard és társait. Idegméreg az összes, utánanézhetsz hány kutya hal meg emiatt. Facebookon is van egy csoport. Inkább keress természetes kullancsírtókat, magyarországon sajnos alig van ilyen. Mi nexgardot használtunk egy ideig de szétszedte a máját, azóta foresto nyakörvet használunk, illetve nyáron kiegészítjük geránium olajjal.

Ez a neve a facebookos csoportnak: Bravecto Nexgard Comfortis Simparica Trifexis & others Do They Kill Dogs?

Borzasztó videókat/tapasztalatokat osztanak meg ahogyan ráng a kutya több percig, vagy meghal miután megkapta a gyógyszert....

2021. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
A legeslegjobb amit vehetsz neki, az a Foresto nyakörv. Nekünk csak ez vált be. Amióta rajtuk van 1 darab kullancs nem volt bennük.
2021. ápr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%

"Idegméreg az összes, utánanézhetsz hány kutya hal meg emiatt. Facebookon is van egy csoport."


Csak nagyon halkan szeretnék arra javaslatot tenni hogy többre jutsz ha a Facebook csoportok helyett mondjuk az adott készítmény klinikai tesztjeiről olvasod el az anyagot. Nem vételtlenül írom hogy ezek mögött a rémhírek mögött tudományos háttér nincs. Egy Facebook csoportban szubjektív véleményeket lehet olvasni, nem tényeket.

2021. ápr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen nyilván akik ott megosszák a tapasztalatukat, netán videókat ahogyan ráng a kutyájuk a gyógyszer miatt csak kitalálják, és véletlenül van abban a csoportban több harmincezer tag és nap mint nap halnak meg kutyák emiatt. Mellesleg a mi orvosunk el is mondta hogy a májnak a vesének is árt. De nyilván mindegyik rémhír :))), a mi kutyánk mája is csak rémhír miatt lett egy roncs
2021. ápr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!