Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya esetén ti hogyan/...

Kölyök kutya esetén ti hogyan/mivel védekeztek kullancsok ellen?

Figyelt kérdés

Van egy amstaff németjuhász keverék kiskutyám, 10 hetes. Erdő mellett lakunk, és elég fertőzöttnek nyilvánítható a terület. Hogyan tudbám őt védeni a legjobban? Van egy ilyen nyakörvem: [link]

Mivel a kutya még kicsi, bőven nőni fog, be tudom úgy állítani (le tudom úgy vágni a nyakörvet), hogy a következő 5-6 hónapban is használható maradjon? 3 hét múlva megyek dokihoz a második oltásra, multkor el felejtettem megkérdezni, hogy kullancs (betegségek) ellen van e valami oltása (ha jól tudom van ilyen, de kutya téren nem vagyok túl tájékozott), amennyiben van akkor be adatom neki amint lehetséges. Macskámnál spotonnal védekezek, az egészen jól működik, lehet neki is azt kellett volna inkább vennem?



2021. ápr. 27. 17:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Jah és amerikában külön halàlozási táblázatok vannak a bravecto és társairól...
2021. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Borcika ***** válasza:

Ez oltari nagy baromsag! :) Ha annyira "veszelyes" lenne a Bravi, mar nem lenne forgalomba. Mivel bizonyitjak, hogy a gyogyitol van rangasa? Lehet, epilepszias azert rang. Ne beszeljunk mar hulyeseget!


NEM MAJKAROSITO A BRAVECTO, CSAK MOSTANABAN DIVAT LETT OCSMAROLNI!


Hozzatennem a cseppek, nyakorvek ugyan olyan karosak, mint a tabik. Csak hatekonyabbak. ;)

2021. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Borcika ***** válasza:
Marmint a tablettak hatekonyabbak.
2021. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Egy kis Bravecto és társai egyértelműsítő wiki :

mellékhatás azonnal előfordulhat, vagy több hónap múlva több adag után is bekövetkezhet. Ezek a termékek 24 órán belül vagy rövidebb idő alatt halált okozhatnak. Hivatalos FDA figyelmeztetés!

Tünetek:

Folyamatos hányás és / vagy hasmenés

Gyors pulzus és légzés pihenés közben

Folyamatos köhögés

Epilepszia / görcsrohamok / neurológiai rendellenességek

A mozgás elvesztése / ataxia / bénulás

Hirtelen vakság Irritáció a bőrön

Máj- és / vagy veseelégtelenség

Aritmia / szívmegállás

Hasnyálmirigy-gyulladás / Colitis / Gastritis / Enteritis

Vakság / szembetegségek

Dermatitis és / vagy neoplasia

Immunmediált hemolitikus vérszegénység

Szőrhullás

Rák

Születési rendellenességek


Akkor úgy látszik nem ismered a gyógyszeripart ha úgy gondolod hogy csak úgy kivonnak egy terméket a forgalomból, ez nekik nem kis pénz :))

Utána kéne nézni, nem csak azt mondani amit az orvos mond, ha azt mondja hogy adj mérget a kutyádnak adsz mert ő orvos? Én minden természetes dolgoknak is utánanézek, mert ez lenne a normális.

Hozzátenném hogy hivatalos FDA figyelmeztetés, angolul keress rá mert ez angolul van fent, csak voltam oly kedves hogy lefordítottam neked mert látszik a nemtörődömséged a kutyád felé ;))

2021. máj. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Borcika ***** válasza:
Okes legyen, en tenyleg nem torodom a kutyaval.. Apam parja allatorvos, a kutyaja mentett keverek es neki o a legfontosabb. (meg persze nekem is a sajat kutyam..) Ilkahoz (igy hivjak a kutyajat) van igazitva az egesz hete, reggel este barmi tortenjek mennek setalni ha esik ha szakad. A kutyainknak arany elete van, mindketten bent laknak, tobbet van rajuk koltve, mint magunkra, de sztem is keves, nem torodok veluk. 2 eve kapja az en kutyam, semmi baja el es virul. A tobbi bolha/kullancs irto egy nagy sz*r, semmit nem ernek.
2021. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azért ez nem pár év eredménye, hanem hosszas adagolás következménye. Egy 8 éves kutyának boncolásnál a mája már csak egy szétfolyt valami volt...
2021. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!