Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos kutya rátámad a...

9 hónapos kutya rátámad a család egyik tagjára, ha van nála valami játék. A többi családtagra nem haragszik. Hogyan tovább a tanítással?

Figyelt kérdés

Pár hetes korától nálunk van a kutya, mindenkitől kap szeretetet, jutalomfalatot, ételt, és mindenki tölt vele közös időt.


Játék közben - egy családtagunk kivételével - mindenkivel szépen játszik, akár labdát, akár fát eldobálósat.

Azonban ha játék közben az az egy családtag közel jön, akkor morog, ugat felé, és rá is támad.


Ami még érdekes csavar a dologban, hogy a kutya a családtag megjelenésekor direkt odaviszi elé a játékot, hogy ott moroghasson mellette.


Azt gyanítom, hogy ez a családtag sűrűn elvehette régen a játékát, hogy ne piszkoljon, amikor beviszi a házba, és ez mély nyomot hagyott benne.


Mit lehet tenni, hogy ne támadjon a kutya?

Mit tanácsoltok, hogyan tovább?

Napról napra egyre rosszabbul reagál a kutya ebben a fenti helyzetben.


Amikor kaját ad a kutyának a családtagunk, vagy elmegy mellette etetés közben, akkor nincs morgás, nincs gond.


2021. jún. 9. 07:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Első szabály: nem babusgatja a család minden tagja az ebet!
2021. jún. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

A kutyát rászoktattátok erre a viselkedésre. Ez a családtag a kutyának a támadást és az agressziót jelenti.

Kutyaiskolába kell járnotok vele és azzal a családtaggal aki ezt a viselkedést kiváltja és át kell nevelni a kutyát.

Heti rendszeres program. Nem irigyellek titeket.

2021. jún. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
1-esnek: Attól függ milyen fajta kutya. Például egy pitbull (nálunk legalábbis) egy emberhez áll igazán közel, egy embert fogad el tényleges gazdájaként. A család többi tagjával sincs baja, meg azokkal akiket úgymond ismer, viszont csak a gazdájára hallgat.
2021. jún. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Hármas vagyok: Ettől függetlenül babusgathatja a család mindentagja.
2021. jún. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Meg kell vele értetni hogy az adott családtag is fölötte áll a hierarchiában, ezért nem moroghat, támadhat rá. Én is a kutyasulit javaslom.
2021. jún. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Csaladi kutya de gondolom a kutyanak van egy gazdaja a csaladin belul. Ha a gazdi jelenleteben ilyen viselkedest produkal a kutya akkor fenyiteni kell es leszokik rola hamarosan,ha nem mukodik,hogy erelyesen raszolsz akkor tekerj ossze egy ujsagot es csapj ra a kutyara mikor morog a masik csaladtag fele.
2021. jún. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Egy egyszerű de általában hatásos mód arra, hogy fölé kerüljön a kutya a rangsorban az, ha ledönti a földre a kutyát, a vállánál fogja, tartja hogy ne tudjon felállni. Amikor behúzza a farkát, akkor megadta magát a kutya. Próbáljátok meg, ha ez sem használ akkor forduljatok szakemberhez mielőtt baj történik
2021. jún. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
A kutya fölé kerüljön a rangsorban*
2021. jún. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Szia!Nekem is volt ilyen fantasztikus "élményem" egy kutyával.Barátnőm kutyája vmiért nagyon rühellt engem és állandóan a lábujjamba kapott ami nem volt túl kellemes plusz egyszer simogattam és felakartam állni a székről és belekapott az orromba és számba ami mondanom sem kell hogy kicsit vérzett ezután.Attól fogva féltem a kutyától amit nyilván meg is érzett mert mindig direkt jött odakapni mikor felmerészeltem állni a helyemről de bezzeg mikor ételt kapott vagy levittem sétálni mert próbáltam vele összebarátkozni akkor nem kapdosott össze-vissza.Végül feladtam mert értelmét nem láttam hogy megbékítsem mert hiába szólt rá a gazdája akkor is csinálta újra meg újra és másokkal is egyébként de engem különösen kinézett magának de gyanítom féltékeny lehetett mert sok időt töltöttem a gazdája társaságában.Kutyaiskola szerintem is a megoldás mert át kell kicsit nevelni
2021. jún. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Olvass a sorrendisegi szabalyokrol es tarstatok be.


Aki megharapdos,azt maga ala sorolja a falkaban.


Vagy kolts el tobbszaz ezret a kutyasuliban,ahol szinten a sorrendisegi szabalyok hasznalatat tanitjak.

2021. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!