Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyát miért nem szabad...

A kutyát miért nem szabad bent hagyni a kocsiban?

Figyelt kérdés

Nekem nincs kutyám, sem autóm, ezért elfogadom ha így van, csak szeretném tudni az okát…


Múltkor egy vagy 20 milliós elektromos skodában bent volt hagyva egy puli és egy ember nagyon kiakadt ezen… Elkezdett ordítani.

Egy résnyire ki volt nyitva az ablak és azon ki is akarta szedni.

Utána jött a gazda és elkezdtek veszekedni, pedig még a légkondi is be volt kapcsolva állítólag…

Akkor mi ezzel a baj?



2021. aug. 26. 14:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%

Amikor kint 40 fok van, akkor az autóban perceken belül hőgutát kaphat a kutya és meghalhat. Ezért baj.

Ha megy a klíma, akkor nem lesz baja.


10! Nem mindig tudja az ember otthonhagyni a kutyát. Mi kutyával megyünk nyaralni, ezért amikor úton vagyunk és be kell ugrani pár dologért, akkor a kutya megvár minket a kocsiban. Nyilván a 40 fokban megy neki a klíma, de 20 fokban lehúzom résnyire az ablakokat és elvan ott 20 percet.

2021. aug. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Alapvetően értem az aggodalmakat, de nem mondja már nekem senki hogyha baja lenne a kutyának, akkor nem nyüszítene, vonyítana, kaparná az ajtót vagy valami…

Szerintem ez az egész fel van fújva.

2021. aug. 27. 09:59
 13/16 anonim ***** válasza:
88%

Ja,fel van fújva,nyílván.A gyerekek és a kutyák is csak megjátszák a haldoklást,mert titkon színészek szeretnének lenni. :D


40-45 fokig melegedő,oxigén szegény,zárt kocsi.Onnan a hangodat se hallja kint senki,ha csak nincs lehúzva az ablak.Bekötött kisgyerek és kutya semmilyen formában nem tud ablakot nyitni,bár nem is segít sokat ha már felhevült az autó és napon áll az autó.

Ha észre is veszi valaki egy nagy parkolóban (pl Tesco,százával vannak autók..) hogy te bent ragadtál az autóban és rosszul vagy nem tud segíteni.Hív rendőrt,mentőt,tűzoltót,vagy végső esetben betöri az ablakot.Hidd el,hogy nem is áll meg mindenki,ha észre veszi,hogy baj van.Egyszerűbb behunyni a szemét és úgy tenni mintha nem látta volna a bajt.


Ha be van kapcsolva a légkondi az úgy oké,egy gyors bevásárlást el lehet intézni.

2021. aug. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Ezért mondom, hogy fel van fújva.

Vagy hány ilyen haláleset van évente?

Én anélkül, hogy utána kerestem volna, arra tippelek, hogy 2-3.


Mégis ki az a hülye aki 40 fokban otthagyja a gagyi, 20 éves klíma mentes dinoszauruszban a kutyáját, gyerekét?


Amit én meséltem, az sem így történt.

Az egy modern, elektromos autó volt, és rohadtul nem volt 40 fok amikor ez történt…

Meg sem közelítette.


Különben meg a puli az egy komoly munkakutya, hatalmas a hideg és melegtűrése egyaránt…


Van, hogy 40 fokban terel egész nap.


Ettől még nyílván nem kell felesleges veszélynek kitenni, csak azt mondom hogy túlfélteni sem kell.


Én az ilyen “állatvédők” miatt nem merek kutyát venni, mert szociális fóbiám van és ezek biztos hogy nap mint nap konfrontálódni akarnának.

2021. aug. 27. 10:23
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért más a 40 fok a pusztán és más az aszfalton egy autóban, ahol a 40 fok rögtön nem 40, hanem 60.


Ettől függetlenül van igazság abban amit mondasz, mint írtam fentebb én is van, hogy bent hagyom a kocsiban amikor jön velünk és nem tudom otthon hagyni. De tényleg vagy megy a klíma vagy ha nincs meleg akkor résnyire nyitva az ablak és fekszik hátul.


Nekem még soha nem szólt be senki emiatt, szóval azért szerintem nem annyira jellemző, hogy az emberek mindig belepofáznak mások dolgába.


Ha látom, hogy életveszélyben van a kutya a kocsiban akkor nyilván rendőrt hívok, de ha valaki benthagyta amíg vásárol akkor nem. Kell tudni különbseget tenni életveszély és nem életveszély között, szerintem az csak valami túlbuzgó idióta lehetett, de nem ez a jellemző.

2021. aug. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs kocsid és nincs és kutyád, de kíváncsi vagy, szívesen megválaszolom, hőgutát kap.

De ha esetleg lesz kocsid, akkor gyermekedet se hagyd bent a napon parkoló kocsiban, mert ugyanúgy hőgutát kap, felforr az agya.

A fehérjék 42 fokon kicsapódnak és használhatatlanná válik úgymond: meghal az élőlény.

Ha volt légkondi, akkor sem a kutyának sem a gyereknek nem lehet olyan nagy baja

2021. aug. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!