Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megerőltető lenne egy majdnem...

Megerőltető lenne egy majdnem kilenc hónapos ír szetter kutyának egy 12 km-es túra, 400 m szintemelkedéssel?

Figyelt kérdés
Kicsit soknak hangzik nekem, meg nem szeretném, hogy baja legyen később belőle (izületei), viszont nagyon szívesen magammal vinném.

2021. nov. 24. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Rendszeres időközönként beiktatott pihenőkkel és megfelelő vízvételi lehetőséggel nem kellene, hogy baja legyen.
2021. nov. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Honnan tudjuk? Az fajtáját tekintve simán bírná, a kondícióját te ismered.
2021. nov. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Ha panelban tartod,napi 10 perc sétával,akkor igen. Ha kertes házban,ahol egész nap kint futkos,akkor előbb kidőlsz,mint ő.
2021. nov. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nyilván nem tudjátok, meg nem ismeritek, csak szimplán érdekelt mások véleménye ezzel kapcsolatban, mert még azért “gyerek”.


Fajtáját tekintve szerintem is bírná, illetve kertes házban van tartva, sokat mozog, kb. fáradhatatlan, és gyakran sétálok is vele nagyobb időintervallumokat is (néha még ezután is túlteng benne az energia).

2021. nov. 24. 18:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit szoktatok sétálni??


Ha pl 3-4 km-et akkor egyből 12 km sok lesz.


Én a kutyámnál folyamatosan növeltem a távokat kölyök korában 4-5 hónapos koráig 4 kmnél nem igazán mentünk többet. csak ha a parkban voltunk amennyit szaladgált még magától.


Aztán szépen növeltem minden hétvégén kicsit többet.


Ha rendszeresen kirándultok és simán meg van 8-10 km akkor simán bele fér ez is.

2021. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!