Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen házőrző kutyát vegyek...

Milyen házőrző kutyát vegyek westie és ír szetter mellé?

Figyelt kérdés

Van egy kis westie-m, aki 4 éves és egy ír szetter kutyusom aki 2 és fél éves. Mindketten lány kutyák, a westie ivartalanítva van.

Szeretnék egy nagyobb méretű házőrző kutyát, mert ők inkább csak jeleznek, de nem védik a portát.

Szerintetek melyik kutyafajta lenn a megfelelő?

Rottweiler-re gondoltam.


2018. ápr. 15. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Riasztó ės kamerarendszer a házőrző. A kutyát megmėrgezik stb stb...

De am igen,a Roti az megfelelő ilyen cėlra is. De ahogy írtam konkrėtan vagyon vėdelmi cėlra (pl egy udvaron tárolt bringa megvėdėsėre) nem feltėtlenül alkalmasak már.

2018. ápr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Riasztó+kamera


A kutyát megölik, ha be akarnak menni

2018. ápr. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Semmi értelme még egy kutyának ilyen célra. Egy kutyától félő, alkalom szülte tolvaj a mostani kettőtől sem megy be. Aki meg elszánt, az bemegy akkor is ha 3 kutyád van. Megmérgezi, vagy lelövi őket és ki vannak iktatva. Nekem a két kutya mellett körbe van kamerázva a ház. A környékünkön már több kutyát is megmérgeztek, ezért lett felszerelve a kamera. Én nem vagyok hajlandó a kutyáim életét kockáztatni.

Ki is van táblázva, hogy van kamera.

Neked is ezt ajánlanám inkább a 3. kutya helyett.

(Esetleg valami pásztorkutyát, ha nagyon ragaszkodsz hozzá, de azt közel sem akkora falat megnevelni, mint a másik két kutyádat.)

2018. ápr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy mondták, kamera+riasztó.

De nem is értem, a westietől hogy várhatnád el hogy őrizze a portát amikor szobakutya és bent van veletek a házba?

2018. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel kamera mellet is lemérgezhetik.

De azért ha már 3 kutya őrjöng, amiből egy nagyon éles hangú, egy meg őrkutya, kevésbé próbálkoznak. A betörőknek is van annyi eszük, hogy nem egy három kutyás házhoz mennek be, akik úgy futkosnak, hogy le sem lehet lőni őket.

Sztem maradok a rotinál.

Tudtok tenyésztőt?

2018. ápr. 15. 13:17
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Néhány darab fagyállós baba piskóta és a 3 kutya ki van iktatva. 10 kutyát is kiiktatnak. Tök mindegy. Ha vhová nagyon beakarnak menni bemennek,mindegy hány kutya őrjöng.


Mellesleg ha a rotit nem viszed külön képzésre,nem fogja megfogni a betörőt. Mivel éles helyzetben a kutyák másképp reagálnak. Külön képzéssel lehet belőle jó házőrzőt nevelni. Fontos,hogy inkább munkavonalú kennelt keress náluk erősebb az ösztön. show vonalnál inkább a nyugodtabb egyedeket preferálják.

2018. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor munkavonalút keresek.

A kutyasuli nem akadály, mivel a másik két kutyámmal is járok, a west terrierrel agilityzünk, a szetterrel keresőzünk meg vele kiállításra is járunk.

A rotival ŐV-re iratkoznánk be.

2018. ápr. 15. 15:45
 8/8 anonim ***** válasza:

#3-as voltam.

Amióta kameránk van felszerelve, azóta nem volt bedobva sem rajzszöges virsli, sem rozsdás szögekkel átbökött szalonna. Nekem ez a tapasztalatom. Ráadásul bármikor rá tudok nézni a telefonomról, hogy mi van otthon.

Két vehemens kutyám van, akik habzó szájjal rontanak neki a kerítésnek, ha valaki megáll a kapunk előtt. Nem engednének be senkit, de sajnos manapság a rosszindulatú embereknek olyan eszközök állnak a rendelkezésére, amivel bármekkora, bármennyire kiképzett kutyát ártalmatlanná tudnak tenni.

Ezért javasolja szinte mindenki a kamerát házőrzésre.

DE! Ha azt nézzük, hogy valaki olyan hülye, hogy fegyver nélkül akar bemenni egy kutyák által őrzött területre, vagyis csak kutya vs. ember, akkor talán a nagytestű pásztorkutyák azok, akik ellen az ember nem tud semmit tenni.

Egy KÁJ, vagy egy kuvasz pl. olyan területvédő ösztönnel rendelkeznek (nem kell nekik tanítani, beléjük van kódolva) hogy a fejét is letépik annak, aki illetéktelenül be akar lógni a területükre. (Gondolom a roti is tud így viselkedni)

Persze méreggel, vagy fegyverrel pont úgy kiiktathatóak, mint a többi kutya.

2018. ápr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!