Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt whippet gazdik?...

Vannak itt whippet gazdik? Mekkora a mozgásigénye? Valóban csendes fajta?

Figyelt kérdés

Igazából bármiről mesélhettek, érdekel. :) Érdekelne, hogy mennyire könnyen nevelhető, mennyire ragaszkodó, gazdacentrikus fajta, hogyan mozgatjátok le stb.


Azt olvastam csendesek, valóban nem hallottam még agarat ugatni. Ezzel kapcsolatban tapasztalat?



2022. márc. 26. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Nem konnyen nevelheto. A vadaszkutyak nem a szofogadasrol hiresek.

Konnyen elvezettel parancsot teljesito fajtak az orzovedo kutyak illetve emellett csaladbaragok is. A kisgyereket is el turelemmel szeretettelpatyolgatja ,miutan rendszeresen biztositottad a kello orakig tarto testmozgast es minden napi parancsolgatast. Ezek a kutyak csendesek. Vagyis konnyen mwgtanithatoak.

2022. márc. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Huhh, hát az előző kommentelőt szerintem ne vedd figyelembe, mert ekkora baromságokat whippetről összehordva még nem hallottam... :D


Én is újdonsült whippet gazdi vagyok, jelenleg 5 hónapos whippet gazdája vagyok. 2-3 évig figyeltem a Facebook Whippet center csoportot. Tájékozódtam a fajtáról és a tenyésztőkről. Idén februárban pedig meg is született az én csodám, és jelenleg 2 hónapja velem is van már. Páromnak már volt egy 2 éves cavalier spánielje, mellé érkezett a kis whippi. Nagyon gyorsan megbarátkoztak, azóta is imádják egymást. Nagyon gyorsan szobatiszta lett, nem kellett vele küszködni, hihetetlen hamar felfogta. Szépen elkezdtük hozzászoktatni az egyedülléthez is, vagyis nem egyedüllét, mert ketten vannak otthon mindig, de ugye nélkülünk. Bármennyire is igyekezetünk kutyabiztossá tenni a lakást, sajna így is tudott egy két galibát okozni mire hazarétünk, de ez teljesen természetes hiszen kölyök. Azóta már megtanulta mit lehet, mit nem. Rendszeresen járunk kutyasuliba. Nagyon okos, kiemelkedően teljesít, de az igaz, hogy olyan agarasan áll a dolgokhoz. A jutalomfalat csak egy ideig motiválja, ha nem látja értelmét egy feladat huszadik megismétlésének, akkor inkább tovább áll, olyankor máshogy kell motiválni. Utcán pórázon van vezetve, teljesen jól sétál. Réten, gáton el van engedve. Egyelőre behívható, nem szalad el, hívásra visszajön. Ettől a hogyan mozgatom le és hol futtatom kérdéstől pedig már rosszul vagyok. Miért hiszi azt mindenki, hogy azért mert gyorsan fut, futtatni kell folyamatosan. A gepárd se fut egész nap, letol egy gyors sprintet vadászat közben, ahol mindent kiad, ha nem sikerült vadat ejteni, akkor majd holnap megpróbálja újra... Nincs ez másképp az agaraknál sem. Amikor van kivel szaladgálni vagy van hol labdázni, akkor nagyon jókat fut. De még most elég hamar kifárad, azután már inkább csak a fűben heverészik. A lakásban csak fekszik. Néha játszanak a tesóval, de ennyi. Ha épp mást csinálunk és nem vele foglalkozunk, akkor lefekszik és alszik. Reggelente úgy kell kirángatni őket az ágyból, hétvégén simán alszik velünk akár 9-ig is. Persze kell vele foglalkozni, alapból közel sem ennyire álom kutyák. Annak köszönhetem, hogy ilyen, hogy rendszeresen foglalkozva van vele, testileg, lelkileg és szellemileg is. Így lesz igazán kiegyensúlyozott kiskutya, aki nem áll neki rongálni, mindent lehugyozni és másokat megtámadni. Ugatás az nulla. Játék közben van, hogy ugat, de amúgy egy hangja sincs. Se a csengőre, se kopogtatásra, zajokra nem reagál ugatással. Házőrző képesség/ ösztön nulla. Csak lakásban tartható egyébként, nulla aljszőrzete van, a hasa kopasz. Télen a kertben nem sokáig bírná. Legtöbb tenyésztő nem is adja oda ha nem lakásban akarod tartani. Egyébként ajánlom a Whippet center facebook csoportot. Ott találsz egy tenyésztőket tartalmazó táblázatot is. Remélem tudtam segíteni. Írj ha van még kérdés! :)

2022. júl. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!