Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolha és szívféreg védekezés...

Bolha és szívféreg védekezés Simparica Trioval?

Figyelt kérdés

Szeptemberben fogadtam örökbe a kutyusom menhelyről. Tavasszal volt negatív szívféreg tesztje, nyáron nem tudom védekeztek-e ellene, nem kaptam rá választ, mikor kérdeztem. Szeptemberben elvittem dokihoz, akkor kapott egy bolha elleni tablettát. Télen nem kapott semmit, aztán ahogy jött a tavasz, elmentem egy másik dokihoz, mivel az első szabin volt, hogy gyógyszert szeretnék. Ő a Simparica Triot ajánlotta, hogy ez jó minden ellen, nem is kell teszt.

Úgyhogy adtam is a kutyusomnak egy tablettát egy hónapja. Aztán utólag derült ki számomra, hogy nagyonis kellett volna teszt, mielőtt ezt a gyógyszert megkapja.

Az elmúlt hónapban semmi baja nem volt hálistennek. Egyébként sem gondoltam, hogy szívférges lenne, de azért ijesztő volt utólag megtudni, hogy elpusztulhatott volna a gyógyszertől.

Szóval most adjak hálát az égnek és innentől kapja ezt a gyógyszert mindig, mivel ha lenne komplikáció, már előjött volna, vagy a következő szemet már ne adjam oda és csináltassak tesztet, mielőtt folytatom a gyógyszert?


2022. ápr. 4. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Úgy tudom, hogy kipucol mindent a tabi, így most mázlid volt és kaphatja tovább. Egy-két másik dokit viszont a biztonság kedvéért megkérdeznék.
2022. ápr. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Maya Bunnyheart ***** válasza:
35%
A Simparica Trio (és az összes szívféreg elleni tabletta) csak akkor adható ha negatív szívféreg tesztje van a kutyának. Teszt csak akkor nem kell ha a kutya 6 hónap alatti.
2022. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Maya Bunnyheart ***** válasza:
72%
Ami kimaradt: minden szünet után ajánlott újra tesztelni, pl télre kihagyod a tablettát akkor tavasszal teszt, ha negatív akkor mehet a tabletta.
2022. ápr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm Maya, ezt az infót tudtam meg én is.. Későn. Ezért is érdekelt, hogy innentől ha nem szakítom meg, akkor mehet-e, vagy még pár hónappal később előjöhet-e komplikáció.

Azt kihagytam a kérdésből, hogy husky kutyáról van szó, a kullancs is csak napokig bolyongott a szőrén, mert nem tudta átfúrni magát rajta, így annyira a szúnyogcsípéstől sem féltem, de azért mi van, ha..

2022. ápr. 4. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!